Mac

ویرایش عکس در Quick Look مک

ویرایش عکس در Quick Look مک

ویرایش عکس در Quick Look مک

Quick Look مک ابزاری بسیار کارامد برای دیدن پیش نمایش یکی است، یدون اینکه آن را بصورت کامل بار نمائیم. در macOS Mojave شما می توانید فایل خود را در پاپ آپ Quick Look وبدون باز کردن برنامه جانبی دیگر ویرایش کنید. در این آموزش به چگونگی ویرایش فایل ها و عکس ها در Quick look خواهیم پرداخت.

چگونه می توانیم عکس ها و فایل های PDF را با Quick Look، ویرایش و Mark Up کنیم؟

همه ویژگی های ویرایش پیشنما  و markup هم اکنون بصورت مستقیم درمنوی برنامه Quick Look در دسترس شما می باشد. این بدان معناست که شما می توانید، یک عکس را برش داده، بچرخانید، متن آن را markup کنید و حتی یک signature یا امضا بدان بیافزائید. در این روش دیگر نیازی به باز کردن عکس در Preview نخواهید داشت. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. برنامه Finder یا (file explorer) را باز کرده، عکس و PDF دلخواه خود را در آن پیدا کنید. اگر فایل مورد نظر در Desktop است آن را کلیکیده و برگزینید. پس از برگزیدن تصویر یا PDF، دکمه Space را بتپید تا در Quick Look باز شود.ویرایش عکس در Quick Look مک, ویرایش تصویر در مک, ویرایش PDF در مک, ویرایش تصویر در Quick look, Quick Look مک, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیفون, آموزش آیفون
  2. پنجره Quick Look روی پنجره های دیگر باز خواهد شد. اگر فایل اشتباهی را برگزیده اید ویا دیگر نمی خواهید آن را ویرایش کنید، کلید Esc را بفشارید.
    شما دو دکمه را در کنار دکمه Open with Preview خواهید دید. نخستین دکمه یک میانبر برای ویژگی چرخش است. با کلیک آن، عکس شما 90 درجه خواهد چرخید، با این روش می توانید به سرعت جهت قرار گیری عکس خود را تغییر دهید.
    در کنار آن دکمه Markup را نیز خواهید دید. آن را کلیک کنید تا یک نوار ابزار تازه در بالا نمایش داده شود. اگر پیشتر از برنامه Preview استفاده کرده اید، می توانید این گزینه را به سرعت پیدا کنید.ویرایش عکس در Quick Look مک, ویرایش تصویر در مک, ویرایش PDF در مک, ویرایش تصویر در Quick look, Quick Look مک, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیفون, آموزش آیفون
  3. در سمت چپ دکمه های Sketch، Shapes، ،Text، Highlight، Sign، Shape Style، Border Color، Fill Color، Text Style، Rotate right، Rotate Left و Crop را خواهید دید.ویرایش عکس در Quick Look مک, ویرایش تصویر در مک, ویرایش PDF در مک, ویرایش تصویر در Quick look, Quick Look مک, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیفون, آموزش آیفون
  4. برای افزودن پیکان یا باکس، دکمه Shapes را کلیکیده و شکل دلخواه را از منوی فروچک یا dropdown برگزینید. سپس می توانید برای کلفت تر کردن یا نازک تر کردن آن، Shape Style را کلیک کنید. برای تغییر رنگ سکل برگزیده، می توانید Border Color را کلیک کنید.
  5. پس از پایان کار ویرایش دکمه Done را کلیک کنید.ویرایش عکس در Quick Look مک, ویرایش تصویر در مک, ویرایش PDF در مک, ویرایش تصویر در Quick look, Quick Look مک, روشتک,raveshtech, ترفندهای آیفون, آموزش آیفون

پس از انجام گام های بالا، تغییرات انجام شده در تصویر یا فایل PDF ذخیره می شود و با بستن Quick Look به پنجره Finder یا Desktop باز می گردید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن