ویندوز

غیرفعال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

غیرفعال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10

غیرفعال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10

ویندوز 10 ، بصورت پیش فرض هر آن چیزی را که در منوی Start جستجو می کنید به سرورهای خود فرستاده و نتیاج جستجو در سایت Bing را به شما نشان می دهد. پس بهتر است چیزی درباره حریم شخصی و خصوصی خود در منوی Start ویندوز خود تایپ نکنید و یا اینکه می توانید یکپارچگی جستجوگر Bing را با منوی Start غیرفعال و خاموش کنید. اگر آپدیت اکتبر سال 2018 را در رایانه خود نصب کرده اید می توانید از راهکاری تازه برای غیرفعال کردن Bing در ویندوز 10 استفاده کنید. در این نوشتار می خواهیم روش غیرفعال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10 را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟

پیش از هر چیز، باید بدانید که برای انجام این کار نیاز به ویرایش ریجستری ویندوز خود خواهید داشت.

هشدار: Registry Editor یا ویراستار ریجستری، ابزار توانمندیست و استفاده نادرست از آن می تواند سیستم ویندوز شما را با مشکلات جدی روبرو کند. کاری که در اینجا انجام می دهیم یک hack ساده است و تا زمانی که دستور ها را گام به گام دنبال نمائید با مشکلی روبرو نخواهید شد. پس گام های این آموزش را مو به مو دنبال کنید. البته پیش از انجام هر گونه ویرایش در ریجستری، بهتر است که از ویندوز خود backup یا پشتیبان بگیرید.

 1. برای باز کردن برنامه Registry Editor یا ویراستار ریجستری ویندوز 10، منوی Start را باز کرده و regedit را تایپ کنید. و برای ورود به برنامه کلید Enter را بزنید. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید میانبر Windows+R زده تا برنامه Run باز شود و در فیلد Open دوباره regedit را تایپ کنید و سپس کلید Enter زده یا دکمه OK را کلیک کنید.چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟
 2.  در  Registry Editor، برای پیدا کردن مسیر زیر می توانید از پوشه های کلیدی ستون سمت چپ استفاده کنید و یا اینکه مسیر را در نوار نشانی برنامه Registry Editor کپی و پیست کنید.
  HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

  چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟
  روی کلید یا پوشه Search  راست کلیک کنید. در منوی باز شده روی New رفته و DWORD (32-bit) Value را کلیک کنید و این Value یا مقدار تازه را BingSearchEnabled بنامید.چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟

 3. سپس مقدار تازه ساخته شده BingSearchEnabled را دوبار کلیک کنید تا پنجره ویرایش مقدار باز شود. از صفر بودن مقدار گزینه Value data مطمئن شوید و دکمه OK را کلیک کنید.چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟
 4. در پایین بخش BingSearchEnabled می باید CortanaConsent را نیز ببینید. پس روی مقدار CortanaConsent دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده مقدار Value Data را 0 کنید.چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟
 5. اگر CortanaConsent را پیدا نکر دید می توانید روی کلید یا پوشه Search  راست کلیک کنید. در منوی باز شده روی New رفته و DWORD (32-bit) Value را کلیک کنید و این Value یا مقدار تازه را CortanaConsent بنامید.

پس از اینکه از ویراستار ریجستری ویندوز 10، اگر چیزی را در منوی Start جستجو کنید، تنها بخش جستجوها به شما نشان داده می شود. اگر تغییری انجام نگرفته بود یک بار ویندوز خود را ریستارت کنید. اگر می خواهید جستجوگر Bing را دوباره به منوی Start باز گردانید، می باید مقدار Value Data را در BingSearchEnabled و CortanaConsent به 1 تغییر دهید.چگونه جستجوگر Bing را در منوی Start ویندوز 10 خاموش و غیرفعال کنیم؟

دانلود فایل One-Click Registry Hack برای غیرفال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10

اگر از رفتن به بخش Registry می ترسید، نگران نباشید. برای انجام خودکار گام های بالا و بدون رفتن به بخش ویرایش ریجستری ویندوز می توانید فایل ZIP زیر را دانلود کرده و تنها با یک کلیک روی فایل ZIP شده همه گام های بالا را انجام دهید. برای دانلود فایل می توانید اینجا را کلیک کنید.دانلود فایل One-Click Registry Hack برای غیرفال کردن Bing در منوی Start ویندوز 10

 

درون فایل ZIP یک فایل REG می باشد که با unzip کردن آن و کلیک فایل مورد نظر و تائید درخواست تغییر ریجستری، همه گام های پیشن، خودکار و بی دردسر انجام می شود.

 

روش غیرفعال کردن Bing در ورژن های قدیمی ویندوز 10

 1. در منوی Start ویندوز cortana settings را جستجو کنید و در لیست نتایج Cortana & Search settings را کلیک کنید.،روش غیرفعال کردن Bing در ورژن های قدیمی ویندوز 10,روشتک,raveshtech
 2. سپس در باکس تنظیمات باز شده، می باید سوئیچ Cortana را خاموش کنید.روش غیرفعال کردن Bing در ورژن های قدیمی ویندوز 10,روشتک,raveshtech
 3. پی از آن، با کلیک سوئیچ Search online and include web results، آن را غیر فعال کنید.روش غیرفعال کردن Bing در ورژن های قدیمی ویندوز 10,روشتک,raveshtech

با انجام گام های بالا دیگر اثری از یکپارچگی Bing با منوی Start را نخواهید دید.روش غیرفعال کردن Bing در ورژن های قدیمی ویندوز 10,روشتک,raveshtech

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا
عناوین مطلب