ساخت نوار ابزار سفارشی در task bar ویندوز

ساخت نوار ابزار سفارشی در task bar ویندوز

ساخت نوار ابزار سفارشی در task bar ویندوز

اگر شما هم در کار روزانه خود از ویندوز استفاده می کنید و ویندوز شما نیز به دلایل کاری بسیار شلوغ است و پیدا کردن پوشه های دلخواه نیز برای شما دوشوار است، بی گمان یکی از بهترین کار های ممکن، بوک مارک کردن پوشه ها و فولدرهای ویندوز می باشد تا بتوانید به آنها دسترسی سریعی داشته باشید. در این آموزش می خواهیم روش ساخت toolbar یا نوار ابزار را در بخش task bar ویندوز به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

Toolbars یا نوار ابزار task bar ویندوز، یکی از ویژگی های قدیمی ویندوز می باشد که همچنان در ویندوز 10 پا بر جای مانده. این ویژگی به شما امکان می دهد تا نوار وظیفه ویندوز خود را سفارشی سازی کرده تا به فرا ویژگی ها و میانبرها دسترسی سریعی داشته باشید. برای نمونه شما می توانید یک toolbar سفارشی را در نوار وظیفه یا همان task bar بسازید تا به همه پرونده ها و فایل های موجود در پوشه دلخواه خود دسترسی داشته باشید.

چگونه می توانیم در task bar یا نوار وظیفه ویندوز خود نوار ابزار یا toolbar بسازیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را نبال نمائید:

  1. برای ساخت toolbar یا نوار ابزار، می باید در پایین ویندوز، روی task bar راست-کلیک کنید، سپس در بالای فهرست باز شده روی منوی Toolbars بروید و پس از آن New Toolbar را کلیک کنید.
    ساخت نوار ابزار سفارشی در task bar ویندوز
    ساخت نوار ابزار سفارشی در task bar ویندوز
  2. در پنجره باز شده، پوشه یا فولدر دلخواه خود را یافته، آن را انتخاب کرده و دکمه Select Folder را کلیک کنید.در پنجره باز شده، پوشه یا فولدر دلخواه خود را یافته، آن را انتخاب کرده و دکمه Select Folder را کلیک کنید.
  3. با این کار، آیکون “<<” بهمراه نام فولدر انتخابی در سمت راست نوار وظیفه یا task bar پدیدار می شود.
  4. شما می توانید با کلیک آیکون “<<”، فهرست محتویات پوشه دلخواه خود را ببینید.شما می توانید با کلیک آیکون “<<”، فهرست محتویات پوشه دلخواه خود را ببینید.

یکی از بهترین کار هایی که می توانید با این روش انجام دهید این است که یک فولدر بسیازید و فولدرهای میانبر دلخواه را در آن خود را در آن بگذارید، سپس آن فولدر را به toolbar نوار وظیفه بیافزائید. با این کار به لیست کاملی از پوشه های دلخواه خود دسترسی پیدا می کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا