WhatsApp

نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه + ویدیویی فارسی (2023)

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 3 میانگین: 4]

کاربران اکنون این امکان را دارند تا در برنامه Whatsapp، نظرسنجی و رای گیری درست کنند که این خبری بسیار خوبی برای گپ و چت‌های گروهی و سازمانی در واتساپ است.  در این آموزش روش ساخت نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه را به شما نشان می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

آموزش ویدیویی نظرسنجی در واتساپ فارسی

آموزش ویدیویی نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه

  اگر پیشتر می‌خواستید که دیدگاه و نظر کاربران را در یک گپ و چت گروهی بسنجید، دو گزینه متفاوت را در اختیار داشتید و خبری از نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه نبود. در روش نخست، نظرسنجی را با استفاده از یک وبسایت می‌ساختید و آن را به گپ واتساپ خود، لینک و پیوند می‌دادید. در روش دوم که غیررسمی‌تر بود، پاسخ‌های رای‌ گیری برای مردم فرستاده ‌می‌شد و از آنها خواسته می‌شد تا به هر یک واکنشی نشان دهند. سپس واکنش‌ها را شمارش می‌شد که این روش نیز کامل نبود.

در نظرسنجی و رای گیری بیرونی و اکسترنال، نیاز به فرایندی نسبتا پر دردسر بود که از شما خواسته می‌شد تا در یک وبسایت نظر سنجی و رای گیری ثبت نام کنید و همه کاربران را وادار سازید تا روی پیوند و لینک مورد نظر کلیک کنند. در روش فرستادن پیام نیز به دلیل خامی‌‌ داده‌ها نمی‌توانستید ببینید که چه کسانی به شما پاسخ داده اند.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

اکنون کمپانی واتساپ به خواست کاربران پاسخ مثبت داده و از این پس کاربران می‌‌توانند با نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه دست بسیاری از مشکلات روش‌های پیشین رهایی یابند. از نظر سنجی برای نمونه می‌توان برای سازماندهی و گرفتن یک مهمانی با هم دانشگاهیان فرهیخته (فارغ التحصیل) هم دوره خود، بهره جست و دریافت که بهترین زمان برای برگزاری این مهمانی کی و با چه شرایطی می‌تواند باشد.

چگونه در واتساپ نظرسنجی درست کنیم

پیش از هرکاری از بروز بودن برنامه واتساپ خود مطمئن شوید و سپس برای نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه  جانبی، گام‌های زیر را دنبال کنید:

  • برای ساخت رای گیری در واتساپ، کاربران آیفون در چت دلخواه واتساپ خود، باید دکمه + در کنار نوار متنی را تَپ کنند. کاربران اندروید واتساپ نیز باید دکمه گیره کاغذ را در پایین برنامه و در کنار نوار متنی تَپ کنند.
زدن دکمه + در واتساپ آیفون برای درست کردن رای گیری زدن دکمه گیره برای دست کردن نظرسنجی در واتساپ
  • سپس اگر در آیفون هستید دکمه  Poll  و اگر در اندروید فارسی هستید دکمه  نظرسنجی  را در پنجره بازشده تَپ کنید.
انتخاب دکمه Poll در واتساپ آیفون برای ساخت نظرسنجی انتخاب آیکون رای گیری در واتساپ اندروید
  • اکنون در بخش  Question  یا  سوال ، پرسشی را که می‌خواهید هَمگَپ یا هموندان گروه یا کانال شما بدان پاسخ دهند را تایپ کنید.
  • اکنون در نوار متنی  Add  یا  افزودن ، هر تعداد گزینه ای را که می‌‌خواید بیافزائید. شما همچنین می‌توانید با گرفتن منوی 3 خطی کنار هر گزینه و کشیدن و رها کردنش، جایگاه گزینه را تغییر دهید.
بخش رایگیری واتساپ آیفون نمایی از بخش نظرسنجی یا رای گیری واتساپ در اندروید
  • پس از پایان کار دکمه  Send  یا آیکون موشک را بزنید تا نظرسنجی و رای گیری برای همگپتان فرستاده شود.
تایپ پرسش و گزینه های نظرسنجی در واتساپ آیفون تایپ پرسش و گزینه های نظرسنجی در واتساپ اندروید / چگونه در واتساپ نظرسنجی درست کنیم
  • با زدن دکمه  View Votes  یا مشاهده رای نیز می‌توانید پاسخ را ببینید.
دیدن رای های داده شده در نظرسنجی واتساپ آیفون دیدن رای های داده شده در نظرسنجی واتساپ اندروید

همانگونه که دیدید روند ساخت نظرسنجی در واتساپ بدون برنامه در آیفون و اندروید، چقدر آسان بود. گویی کمپانی واتساپ دریافته است است که مردم در نظرسنجی و رای گیری به دنبال بازخوردی زود و سریع هستند و برای همین، این ویژگی را جوری ساخته اند که کار با آن بسیار ساده باشد.

آیا می‌شود در واتساپ نظرسنجی درست کرد؟

بله اگر برنامه Whatsapp خود را به واپسین ورژن آن بروزرسانی کنید، گزینه ای با نام Poll یا نظرسنجی را در اختیار خواهید داشت که می توانید پرسش نظر سنجی را در آن نوشته و برای پاسخ گزینه هایی را تعیین کنید.
چرا نمی‌توانم در گروه واتساپ نظرسنجی درست کنم؟

چرا نمی‌توانم در گروه واتساپ نظرسنجی درست کنم؟

تنها ادمین گروه و کسانی که ادمین به آنها پروانه ساخت رای گیری ونظرسنجی را داده است می‌توانند یک نظرسنجی بسازند.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا