آیپد

روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4

روش اتصال موس و ترک پد

سرانجام اپل پشتیبانی از نشانگر را به آیپدهای iPadOS 13.4 (و بالاتر) افزود. پس از نصب به روزرسانی تازه، اتصال یک موس بلوتوثی یا ترک پد، امکان استفاده از نشانگر موس یا ژست های ترک پد را در اختیار شما می گذارد.

اپل پشتیبانی از نشانگر موس را برای iPad به روش منحصر به فرد خود پیاده سازی کرده است. با این حال ایپد هنوز یک سیستم عامل لمسی است ، اما به این معنی نیست که نشانگرش می تواند به راحتی کار انگشتان شما را انجام دهد.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

مکان نما در iPadOS همانند دایره نشان داده می شود و وقتی از این ویژگی استفاده نمی کنید ، به طور خودکار ناپدید می شود. البته این نشانگر فعالیت شما را دنبال می کنید برای نمونه هنگامی که روی یک دکمه شناور هستید ، نشانگر، دکمه مورد نظر را highlight یا برجسته می کند.  کاربران اپل تی وی با این تعامل آشنا می شوند.

روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4
روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4

چگونه موس یا ترک پد را به آیپد متصل کنیم؟

اگر در پی استفاده از نشانگر تازه هستید، می باید گام های زیر را دنبال کنید:

توجه: همانطور که گفته شد ، پشتیبانی از موس و ترک پد از iPadOS 13.4 آغاز می شود. اطمینان حاصل کنید که iPad شما به تازه ترین iPadOS آپدیت شده است و این ویژگی در آیپد شما پشتیبانی می شود. اگر آپدیت تازه را در آیپد خود ندارید بهتر است منتظر باشید تا اپل آپدیت تازه آماده دانلود کند.

iPadOS از موس ها و ترک پد های بلوتوثی، همانند Magic Mouse و Magic Trackpad اپل پشتیبانی می کند. اگر Magic Trackpad را به آیپد خود وصل کنید، می توانید به ژست های تازه ترک پد نیز دسترسی داشته باشید. اگر از موس و ترکپد اپل استفاده نمی کنید، موس و ترک پد های کمپانی های دیگری همانند Logitech نیز توسط iPadOS پشتیبانی می شود.

نشانگر تازه آیپد در دستگاه هایی با iPadOS 13  و ورژن های بالاتر پشتیانی می شود:

 • iPad mini (4th and 5th generation)
 • iPad (5th, 6th, and 7th generation)
 • iPad Air 2, iPad Air (3rd generation)
 • iPad Pro 9.7 inch
 • Pad Pro 10.5 inch
 • iPad Pro 11 inch (1st and 2nd generation)
 • iPad Pro 12.9 inch (1st, 2nd, and 3rd generation)

روش گام به گام اتصال موس یا ترک پد به iPad

 1. نخست مطمئن شوید که موس یا ترک پد شما به رایانه مک یا رایانه ویندوز شما متصل نمی باشد. اگز از سیستم عامل MacOS بهره می برید برای این کار به مسیر System Preferences > Bluetooth رفته، دستگاه خود را پیدا کرده، سپس گزینه Remove را انتخاب کنید.
  قطع اتصال موس بلوتوثی در مک
  قطع اتصال موس بلوتوثی در مک
 2. اکنون می باید، موس یا ترک پد خود را با آیپد، جفت کنید. برای این کار به بخش Settings یا تنظیمات آیپد رفته و پس از آن به بخش Bluetooth بروید.در اینجا مطمئن شوید که گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Bluetooth  فعال باشد.
  فعال کردن بلوتوث در آیپد
  فعال کردن بلوتوث در آیپد
 1. سپس موس خود را در حالت جفتیدن یا pairing بگذارید. اگز از موس جادویی یا ترک پد جادویی اپل استفاده می کنید، برای اینکا تنها می باید آنها را روشن کنید تا وارد حالت جفتیدن و pairing شوند.

پس از اینکه بلوتوث دستگاه شما توسط آیپد شناسایی شد، خواهید دید که در زیر بخش Other Devices نمایان می شود. پس موس یا ترک پد خود را در زیر آن انتخاب کنید. اگر با درخواست pairing یا جفتیدن روبرو شدید، دکمه Pair را بتپید.

روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4
روش اتصال موس و ترک پد به آیپد در iPadOS 13.4
 1. اکنون موس شما به آیپد متصل است، می توانید دایره نشانگر موس را در نمایشگر آن ببینید.
  دایره نشانگر موس در آیپد
  دایره نشانگر موس در آیپد
 2. اگر می خواهید موس خود را بصورت موقت از آیپد جدا کنید. می باید از قسمت تنظیمات به بخش Bluetooth بروید و آیکون i را که روبروی نام موس یا ترک پد شما جای دارد بتپید.
  قطع کردن اتصال موس و آیپد
  قطع کردن اتصال موس و آیپد
 3. اکنون برای جدایی موقت موس یا ترک پد از آیپد، گزینه Disconnect را بتپید. برای برداشتن کامل اتصال، می توانید گزینه Forget را بتپید.
  قطع کامل اتصال موس و آیپد
  قطع کامل اتصال موس و آیپد
 4. شما حتی می توانید این کار را از بخش Control Center نیز انجام دهید. برای این کار در بخش Control Center، می باید گوک (toggle – سوئیچ) Bluetooth را تپیده و نگه دارید تا لیست دستگاه های بلوتوثی متصل به آیپد نمایش داده شود. در این لیست روی نام دستگاه مورد نظر خود بتپید تا disconnect شود.
  قطع اتصال موس و آیپددر بخش Control Center
  قطع اتصال موس و آیپددر بخش Control Center
تنظیم سرعت موس و ترک پد در آیپد
تنظیم سرعت موس و ترک پد در آیپد

پس از اتصال موس یا ترک پد، شما می توانید تنظیمات آنها را نیز تغییر دهید برای این کار به مسیر Settings > General > Trackpad & Mouse بروید. در اینجا شما می توانید سرعت موس یا ترک پد خود را تنظیم کنید. پیمایش طبیعی یا natural Scrolling را غیرفعال کنید و یا اینکه کلیک ثانویه یا Secondry click را تغییر دهید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا