روش پاک کردن کش آیفون 11 ، آیفون 11 پرو و آیفون 11 Max

روش پاک کردن کش آیفون 11 ، آیفون 11 پرو و آیفون 11 Max

روش پاک کردن کش آیفون 11

آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس، هنگامی که به درستی استفاده شوند برای سریع هستند. اما زمانی که حافظه آنها با داده های به درد نخور پر شود، این دستگاه ها نیز کند می شوند، بویژه اگر از آیفون هایی با حافظه 64 گیگابایت استفاده کنید، فضای کمتری را نیز برای برنامه های خود در اختیار خواهید داشت. هرچه مقدار RAM دستگاه شما بیشتر استفاده شود، دستگاه شما نیز کندتر خواهد شد، در این آموزش روش پاک کردن حافظه پنهان یا کش (cache) را در آیفون های سری 11 به شما نشان خواهیم داد، با این کار افزون بر خالی شدن حافظه گوشی شما، سرعت گوشی آیفون شما نیز افزایش خواهد یافت. پس با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم کش یا حافظه پنهان آیفون 11، آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس را پاکسازی کنیم؟

 

پاک کردن و حذف برنامه در آیفون

بسیاری از برنامه ها و بویژه برنامه های شبکه های اجتماعی و استریم ها، داده های بزرگی را در گوشی شما کش می کنند. برای نمونه اگر شبکه نت فیلیکس را، HD نگاهیده باشید، این مقدار شاید به چند گیگابایت هم برسد. بهترین را پاک کردن داده های برنامه، delete کردن آنها و نصب دوباره آن ها از app store اپل می باشد. در اینجا چگونگی پاک کردن برنامه های آیفون 11 را به شما نشان می دهیم.

 1. به homescreen یا مان اِسپَر گوشی آیفون خود بروید و آیکون اپلیکیشنی را که می خواهید کش آن را پاک کنید، بلند، بتپید (ضربه زدن و نگه داشتن انگشت روی آیکون برنامه برای چند ثانیه).
 2. سپس دکمه (Delete (App name را بتپید و پس از در پنجره بالا آمده، برای تائید حذف برنامه دکمه Delete را بتپید.
 3. اکنون به App Store اپل بروید، و برنامه را دوباره روی گوشی خود نصب کنید.
  روش پاک کردن کش آیفون 11 ، آیفون 11 پرو و آیفون 11 Max
  پاک کردن و حذف برنامه در آیفون

پاک کردن داده های مرورگر Safari در آیفون

مرورگر سافاری می تواند در گذر زمان، مقدار بزرگی از داده را در حافظه گوشی کش کند، شما می توانید با پاک کردن cache سافاری به سادگی چند صد مگابایت از حافظه گوشی خود را پاکسازی کنید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید.

 1. در آیفون 11 به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 2. به پایین بخش تنظیمات رفته، Safari را یافته و آن را بتپید.
 3. اکنون به پایین بخش safari رفته و Clear History and Website Data را بتپید. در پنجره بالا آمده نیز دکمه Clear History and Website Data را بتپید تا پاکسازی تاریخچه و داده وبسایت های روی مرورگر تائید شود.
  پاک کردن داده های مرورگر Safari در آیفون
  پاک کردن داده های مرورگر Safari در آیفون

استفاده از اپلیکیشن های Cleaner یا پاکسازی کننده

شاید در بیشتر زمان ها، گوشی شما را داده های کم ارزش و به درد نخور پر کرده باشد و ردیابی آنها نیز کار دشواری باشد. این در مورد داده های کش برنامه های خاص ، دانلودهای جزئی و مواردی از این دست صدق می کند. در این موارد برنامه های cleaner می توانند به شما کمک شایانی کنند. می توانید برنامه های cleaner را روی آیفون  های سری 11 خود نصب کنید و با آنها از دست این داده های انباشته رهایی یابید.

فواید پاک کردن کش در آیفون

اگر گام هایی را که آوردیم دنبال کرده باشید ، فضای چشمگیری از حافظه آیفون 11 خود خالی خواهید کرد. این کار نه تنها فضای بیشتری را برای بارگیری برنامه ها یا فیلم های دلخواه شما می فراهمد بلکه به حفظ حافظه سیستم شما نیز کمک خواهد کرد که در کل بر کارکرد روان گوشی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا