روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

0
4003
روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید,تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید,تغییر اندازه فونت گوشی اندروید,تغییر سایز فونت گوشی اندروید,سایز فونت گوشی اندروید,تغییر اندازه قلم گوشی اندروید, سایز فونت گوشی,فونت گوشی,بزرگ کردن فونت گوشی,کوچک کردن فونت گوشی,فونت اندروید,روشتک,raveshtech,روش,آموزش,فونت,سایز
1 (20%) 1 vote[s]

روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

روش تغییر اندازه فونت در گوشی های اندروید

شاید دید نزدیک شما کمی ضعیف باشد و نیاز داشته باشید تا کمی اندازه فونت گوشی اندروید خود را بزرگتر کنید. نوید اینکه سیستم عامل اندروید به شما این امکان را می دهد تا اندازه فونت گوشی خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید، هرچند که اکانات تغییر اندازه فونت در نسخه های گوناگون اندروید متفاوت می باشد.

چگونه اندازه و سایز فونت گوشی اندروید خود را تغییر دهیم؟

تغییر انداره یا سایز Font در همه گوشی های اندروید کار چندان ساده ای نیست. در این نوشتار ما از گوشی PIXEL XL که دارای اندروید 7.1.1 Nougat است استفاده خواهیم نمود، هرچند ساختمان اندروید در برند های گوناگون کمی متفاوت می باشد ولی این فرایند در همه گوشی های اندروید، یکسان خواهد بود. برای نمونه در اندروید 7 نمونه ای از بزرگ و یا کوچک شدن اندازه فونت به شما نمایش داده می شود، در حالی که در اندروید های پیشتر از آن شما تنها اندازه را می توانید تغییر دهید و پس از ذخیره سازی آن نتیجه اعمال تنظیم را در خود گوشی خواهید دید.

لینک پیشنهادی

برای تغییر اندازه Font گوشی گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید.1. با تپیدن روی آیکون چرخ دنده به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید.برای این کار می توانید سایه اعلان یا Notification shade را از بالای نمایشگر، پائین بکشید و روی آیکون چرخ دنده بتپید,روشتک,raveshtech
 2. سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید.
  سپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtechسپس به بخش Display یا نمایش بروید. پس از آن روی گزینه Font size یا اندازه قلم بتپید,روشتک,raveshtech
 3. در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
  در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.در اینجا اسکرین شات سمت چپ بخش Font size در اندروید 7 را به شما نشان می دهد، در حالی که اسکرین شات سمت راست، مربوط به اندروید 6 می باشد. هر دو گزینه گزینه همانند یکدیگرند، تنها یکی پیش نمایش دارد و دیگری ندارد.
 4. ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد.
  ناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtechناگفته نماند که بخش Font size در برندهایی که اندروید 7 نیز دارند کمی متفاوت بنظر می رشد. برای نمونه اسکرین شات سمت چپ مربوط به گوشی سامسونگ بوده، در حالی که اسکرین شات سمت راست مربوط به گوشی LG می باشد,روشتک,raveshtech
 5. پس از تغییر اندازه فونت تنها بسنده است که از آن برون شوید تا تغییرات انجام گردد و نیاز به انجام کار دیگر، نخواهد بود.

منبع: howtogeek.com

نظری به این نوشته روشتک بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید