iOSآیفون

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Safari در آیفون و آیپد

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Safari در آیفون و آیپد

تغییر موتور جستجوی پیش فرض Safari در آیفون و آیپد

مرورگر Safari بصورت پیش فرض از موتور جستجوی Google استفاده می کند، اما این موتور جستجو تنها گزینه پیش روی شما نیست. شما می توانید موتورهای جستجوی دیگری همانند Bing، Yahoo، DuckDuckGo و مواردی از این دست را به جای Google برگزینید.

بیشتر موتورهای جستجوی نوین، می توانند سایت هایی را که در پی یافتنشان هستید، بیابند و در این زمینه گزینه های گوناگونی پیش پای خود خواهید داشت. اما در میان موتورهای جستجو، بی گمان گوگل، برترین موتور جستجو خواهد بود، اما بسته به وضعیت حریم خصوصی، شاید بخواهید موتور جستجوی دیگری را برگزینید. برای نمونه خود را بعنوان یک موتور جستجوی خصوصی و محرمانه معرفی نموده، در حالی که Bing با Microsoft Rewards یکپارچه شده است. تغییر موتور جستجوی پیش فرض در مرورگر Safari آیفون و آیپد، کار بسیار آسانیست.

چگونه موتور جستجوی پیش فرض مرورگر Safari را در آیفون یا آیپد تغییر دهیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

  1. در آیفون یا آیپد خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید و Safari را بتپید.چگونه موتور جستجوی پیش فرض مرورگر Safari را در آیفون یا آیپد تغییر دهیم؟, روشتک,raveshtech
  2. در زیر بخش Search، گزینه Search Engine را بتپید.چگونه موتور جستجوی پیش فرض مرورگر Safari را در آیفون یا آیپد تغییر دهیم؟, روشتک,raveshtech
  3. سرانجام موتور جستجویی را که می خواهید بعنوان وتور پیش فرض در مرورگر Safari استفاده شود، برگزینید. برای انتخاب موتور جستجوی دلخواه، آن را بتپید. شما می توانید یکی از 4 گزینه Google، Yahoo، Bing و یا DuckDuckGo را برگزینید.
    متاسفانه، این 4 موتور جستجو تنها گزینه های انتخابی پیش روی شما خواهند بود و Apple این امکان را برای شما فراهم ننموده تا از موتورهای جستجوی دیگر، بعنوان موتور جستجوی پیش فرض استفاده نمائید. البته می توانید در مرورگر سافاری وارد وبسایت موتور جستجوی دلخواه خود شوید و در آن به جستجو بپردازید ولی نه بعنوان موتور جستجوی پیش فرض! البته شاید در نسخه های آینده iOS، اپل شمار موتور های جستجوی انتخابی را افزایش دهید.چگونه موتور جستجوی پیش فرض مرورگر Safari را در آیفون یا آیپد تغییر دهیم؟, روشتک,raveshtech

فراموش نکنید که تنظیمات بالا تنها زمانی موثر می افتد که شما از مرورگر Safari استفاده کنید. اگر از Siri یا Spotlight استفاده کنید، این ابزارها خودکارانه از موتور جستجوی گوگل استفاده می نمایند. هرچند که این روال خوشایند برخی از ما نیست، ولی کمپانی گوگل برای حفظ این موقعیت، سالانه میلیون ها دلار، به کمپانی Apple پول پرداخت می کند.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا