how toPhotoshop

روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ

روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ از یک اِندیچِر (interface – رابط کاربری) که قابلیت سفارشی سازی دارد بهره می برد و شما این امکان را دارید تا استایل و اندازه آن را به دلخواه خود تغییر دهید. پس اگر می خواهید طرح اِندیچِر (interface – رابط کاربری) نرم افزار فوتوشاپ خود را تغییر دهید می توانید این کار را با جابجایی میان اسکرین مودها انجام دهید.

Screen modes، سبک ها و استایل های از پیش تعیین شده رابط کاربری فتوشاپ هستند که می توان با آنها اندازه اندیچر یا رابط کاربری فتوشاپ را افزایش یا کاهش داد. برای نمونه اگر بخواهید سرعت کار در فوتوشاپ را بدون استفاده از پنل ها و نوار ابزارها افزایش دهید می توانید مود یا حالت متفاوتی را انتخاب کنید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

اسکرین مودهای آماده در فتوشاپ

 1. نرم افزار فتوشاپ دارای چندین اسکرین مود یا حالت صفحه آماده می باشد. برنامه فتوشاپ نیز بطور پیش فرض از Standard Screen Mode بعنوان طرح پیش فرض اِندیچِر (interface – رابط کاربری) خود بهره می برد. برای همین هنگامی که یک سند تازه را در این برنامه باز می کنید می توانید نوار ابزار، پنل ها را در پیرامون آن ببینید.
  روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ
  روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ
 2. شما همچنین می توانید از حالت Full Screen Mode With Menu Bar استفاده کنید که همانگونه که از نامش پیداست، نرم افزار را با نوارهای منو بصورت تمام صفحه به شما نمایش می دهد.
  حالت Full Screen Mode With Menu Bar در فتوشاپ
  حالت Full Screen Mode With Menu Bar در فتوشاپ
 3. گزینه جایگزین دیگر نیز Full Screen Mode می باشد که فتوشاپ را در قاب نمایشگر شما بصورت تمام صفحه نمایش می دهد و شما حتی می توانید با شناور کردن نشانگر موس در سمت چپ، نوار ابزار برنامه را نمایان کنید.
  Full Screen Mode در فتوشاپ
  Full Screen Mode در فتوشاپ
 4. همچنین دو حالت صفحه “Secret” وجود دارد که قسمت های خاصی از رابط کاربری را پنهان می کند ، مانند پنل های سمت چپ و راست و نوار گزینه ها در بالا. باید این موارد را با استفاده از کلیدهای معین و میانبر اجرا کنید.
 5. متأسفانه راهی برای تغییر حالت پیش فرض صفحه نمایش پیش فرض وجود ندارد. تنها گزینه این است که پس از باز کردن یک سند جدید یا موجود ، حالت های صفحه را به صورت دستی تغییر دهید.

جابجایی در میان صفحه نمایش ها یا اسکرین مودهای فتوشاپ

روش های گوناگونی هست، که می توانید به سرعت میان حالت های مختلف صفحه نمایش در فتوشاپ جابجا شوید.

 1. برای استفاده از نوار منو می باید پس از ساخت یک سند نو یا سندی که از پیش در حال کار روی آن هستید، منوی View را کلیک کرده و سپس گزینه Screen Mode را برگزینید و سپس برای تغییر رابط کاربری یکی از حالات صفحه نمایش را انتخاب کنید.
  روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ
  روش تغییر حالات صفحه در فتوشاپ | howtogeek
 2. همچنین می توانید با استفاده از آیکون Screen Mode در پایین نوار ابزار Photoshop که معمولاً در سمت چپ دیده می شود ، میان حالت های صفحه جابجا شوید. روی آیکون کلیک کنید تا میان آنها بچرخد یا روی آن کلیک راست کنید و یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید تا به حالت دلخواه بروید.
  جابجایی در میان صفحه نمایش ها یا اسکرین مودهای فتوشاپ
  جابجایی در میان صفحه نمایش ها یا اسکرین مودهای فتوشاپ
 3. بعنوان روش جایگزین می توانید کلید F را در روی کیبورد خود فشار داده تا بسرعت میان اسکرین مودها جابجا شوید. اگر از اسکرین مود پیش فرض استفاده می کنید، می توانید با کلید میانبر Shift+Tab، پنل های چپ و راست برنامه را پنهان کنید.

امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. نظرات و پیشنهاد های خود را برای ما بفرستید. سپاس از همراهی شما خوبان و گرامیان.

منبع
howtogeek

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا