تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10 با دو شیوه متفاوت و آسان

تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10 با دو شیوه متفاوت

تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10

اگر صدای میکروفون شما خیلی کم و یا خیلی بلند است شما می توانید به سادگی می توانید سطح سیگنال های ورودی آن را تنظیم کنید. با ما همراه باشید تا روش تنظیم صدای میکروفون را در ویندوز 10 به شما نشان دهیم.

چگونه می توانیم در بخش تنظیمات ویندوز صدای میکروفون را تنظیم کنیم؟

تنظیمات ویندوز یا Windows Settings، یکی از سریعترین و آسان ترین راه ها برای تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10 می باشد. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. برای رفتن به بخش تنظیمات ویندوز 10، منوی Start ویندوز را که شکلی همانند لوگوی ویندوز دارد، در پایین-چپ نمایشگر کلیک کنید و سپس آیکون چرخ دنده را در سمت چپ کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید. بهنوان روش جایگزین نیز می توانید از کلید Windows+i بهره ببرید.
  تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10 با دو شیوه متفاوت و آسان
  تنظیم صدای میکروفون در ویندوز 10 با دو شیوه متفاوت و آسان

  یک روش جایگزین دیگر نیز راست-کلیک کردن روی آیکون بلندگو است که در سمت راست taskbar ویندوز قرار گرفته است.  پس از این کار منویی برای شما نمایان می شود که می باشد گزینه Sound Settings را برگزینید تا پنجره Sound Settings نمایان شود.

  گزینه Sound Settings ویندوز
  گزینه Sound Settings ویندوز
 2. اگر از همان روش نخست مسیر را دنبال کردید، می باید در بخش تنظیمات ویندوز گزینه System را کلیک کنید.
 3. سپس در ستون سمت چپ، آیکون Sound را کلیک کنید.
  آیکون Sound در تنظیمات ویندوز
  آیکون Sound در تنظیمات ویندوز
 4. بخش Input را به پایین پیموده و در منوی Choose your input device، میکروفونی را که می خواهید تنظیم کنید انتخاب کرده و پس از آن Device properties را کلیک کنید.
  Device properties ویندوز
  Device properties ویندوز
 5. اکنون در بخش Device properties، می توانید با استفاده از سُریتور یا اسلایدر زیر عنوان Volume، صدای ورودی به میکروفون را کم یا زیاد کنید.
  تنظیم میکروفون ویندوز
  تنظیم میکروفون ویندوز
 6. هرچه میزان ولوم را بیشتر کنید، سیگنال ورودی نیز بلندتر خواهد بود که البته افزایش بیش از اندازه آن می تواند کیفیت صدای ورودی را کاهش دهد. در واقع بهتر است که با گوش خود بهترین درجه وردی را انتخاب نمائید.
  تست میکروفون ویندوز
  تست میکروفون ویندوز

  پس از پایان کار می توانید بخش Settings ویندوز را ببندید. اگر خواستید تا دوباره تنظیمات را انجام دهید، کافیست دوباره به بخش تنظیمات رفته و مسیر Sound > Input > Device properties را دنبال کنید.

تنظیم صدای میکروفون در کنترل پنل ویندوز 10

جالب است که بدانید می توانید از همان روش کلاسیک یعنی استفاده از کنترل پنل برای تنظیم صدای میکرون نیز بهره ببرید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید.

 1. شما می توانید این ابزار را با راست-کلیک کردن روی آیکون بلندگو که در پایین-راست نمایشگر قرار گرفته و انتخاب Sound در منوی نمایان شده در اختیار داشته باشید.
  تنظیم صدای میکروفون در کنترل پنل ویندوز 10
  تنظیم میکروفون در کنترل پنل ویندوز 10
 2. پس از آن در پنجره Sound که باز می شود زبانه Recording را انتخاب کنید.
  زبانه recording در پنجره sound ویندوز
  زبانه recording در پنجره sound ویندوز
 3. اکنون می توانید لیستی از میکروفون های متصل به سیستم خود را ببینید. پس میکروفون دلخواه را برگزیده و دکمه Properties را کلیک کنید.
  دکمه Properties
  دکمه Properties
 4. در پنجره Properties، زبانه Levels را برگزینید.
  پنجره Properties، زبانه Levels
  پنجره Properties، زبانه Levels
 5. در زبانه Levels، شما می توانید با استفاده از سُریتور یا اسلایدر، سطح ورود صدا را به میکروفون تنظیم کنید. هرچه درجه بیشتر باشد سطح ورود صدا افزایش می یابد و هرچه درجه کمتر باشد، سطح ورود صدا کاهش می یابد. گوش شما بهترین سنجه و ابزار برای تنظیم درجه ورود صدا می باشد.
 6. پس از آن OK را کلیک کنید و دوباره دکمه OK را کلیک نمائید. پنجره Sound را ببندید.

 

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا