چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم و تنظمات پیش فرض را بازگردانیم

چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم

چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم

انگیزه ریست کردن گوشی های اندروید و به ویژه سامسونگ گلکسی برای بازگشت به تنظیمات پیش فرض کارخانه، می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد، اما شاید معمول ترین زمان برای ریست نمودن گوشی های اندروید، هنگامی باشد بخواهید گوشی خود را به کسی دیگر واگذار نمائید و یا آن را بفروشید تا مدلی تازه تر را برای خود خریداری کنید. در واقع ریست نمودن گوشی برای بازگشت به تنظیمات پیش فرضش، کار بسیار ساده ای می باشد و تنها چند دقیقه وقت شما را خواهد گرفت. در این آموزش می خواهیم، روش و نحوه ریست فکتوری گوشی های سامسونگ گلکسی را به شما همراهان گرامی نشان دهیم، پس در ادامه نوشتار با ما همراه باشید.

هشدار: پیش از ریست کردن گوشی سامسونگ گلکسی، به یاد داشته باشید که می باید، از فایل های گوشی سامسونگ گلکسی خود یک فایل پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

اموزش ریست كردن گوشي سامسونگ گلکسی و بازگرداندن تنظیمات پیش فرض کارخانه

گوشی مورد استفاده ما در این آموزش، Note 9 می باشد، اما نگران نباشید، کلیت کار در همه گوشی های سامسونگ گلکسی یکسان می باشد. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. برای ریست فکتوری نخست می باید در گوشی خود به بخش Factory data reset بروید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:
 • به بخش Settings یا تنظیمات گوشی خود بروید، برای این کار می باید آیکون چرخ دنده را در کشوی برنامه های خود و یا نوار نوتیفیکیشن(با پایین کشیدن لبه بالای گوشی خود می توانید به این بخش دسترسی پیدا کنید) انتخاب کنید.
  چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم
  چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم
 • در بخش تنظیمات گوشی خود به دنبال گزینه General Management گشته و آن را بتپید.
   گزینه General Management سامسونگ گلکسی

  گزینه General Management سامسونگ گلکسی
 • سپس در بخش General Management گزینه Reset را بتپید.
   گزینه Reset سامسونگ گلکسی

  گزینه Reset سامسونگ گلکسی
 • در این بخش می توانید گزینه Factory data reset را ببینید و آن را بتپید.
  اموزش ریست كردن گوشي سامسونگ گلکسی
 • البته شما برای رسیدن به گزینه Factory data reset می توانید از نوار جستجو نیز بهره ببررید. برای این کار با پایین کشیدن لبه بالای نمایشگر گوشی خود وارد، نوار نوتیفیکیشن گوشی را باز کنید. سپس در نوار جستجو که آیکون آن همانند ذره بین می باشد، گزینه Factory data reset را تایپ و جستجو کنید.
  چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم و تنظمات پیش فرض را بازگردانیم چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم و تنظمات پیش فرض را بازگردانیم چگونه گوشی سامسونگ را ریست کنیم و تنظمات پیش فرض را بازگردانیم
 1. اکنون در بخش نمایش نتایج جستجو، گزینه Factory data reset را بتپید.
 2. در بخش Factory data reset می توانید با مطالعه متن نوشته شده، دریابید که با انجام ریست فکتوری، چه چیزهایی از گوشی سامسونگ گلکسی شما پاک خواهد شد که مواردی همانند دانلود ها، اکانت ها، تصویر، ویدئوها و مواردی از این دست را در بر می گیرد. پس بهتر است پیش از انجام این کار از داده های خود فایل پشتیبان یا بکاپ بگیرید.
  اموزش ریست كردن گوشي سامسونگ گلکسی اموزش ریست كردن گوشي سامسونگ گلکسی
 3. پس از قطعی شدن تصمیم، به پایین برگه رفته و دکمه Reset را بتپید.
 4. البته پیش از آغاز فرایند از شما خواسته می شود تا passcode گوشی خود را وارد کنید.
 5. پس از آن باز هم گوشی پاک شدن داده ها را به شما هشدار می دهد، پس اگر باز هم در تصمیم خود استوار هستید، دکمه Delete all را بتپید.
   نحوه ریست فکتوری سامسونگ گلکسی نحوه ریست فکتوری سامسونگ گلکسی

با انجام گام های بالا، همه داده های شما از گوشی پاک خواهد شد و می توانید با خیالی آسوده گوشی خود را فروخته و یا به دیگری واگذار کنید تا گوشی تازه ای را برای خود خریداری نمائید.

 

منبع
androidcentral

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا