گزارش برنامه های اندروید به گوگل

گزارش برنامه های اندروید به گوگل

گزارش برنامه های اندروید به گوگل

در گوشی های هوشمند اندروید، اگر برنامه های مشکوک یا مخرب نصب شوند، بسیار خطرناک می باشند، زیرا این برنامه ها می توانند داده ها و امنیت شما را به خطر بیاندازند. اگر یک برنامه مشکوک پیدا کردید و می خواهید آن را به Google گزارش کنید، جای خوبی را پیدا کرده اید، ما در این آموزش می خواهیم روش report یا گزارش کردن برنامه های مشکوک اندروید به گوگل را به شما نشان دهیم. پیش از آغاز، به یاد داشته باشید که بیشتر بدافزارهای Android با یک بنر هشدار دهنده همراه نیستند. دانستن چگونگی جلوگیری از نصب بدافزار در اندروید، بهترین پدافند شما خواهد بود. شاید بهترین راه، تنها نصب برنامه ها از فروشگاه Google Play باشد.

اگر نیاز به نصب برنامه هایی در خارج از فروشگاه Play دارید ، باید پیش از استفاده از آن در دستگاه خود ، به منبع برنامه اعتماد کامل داشته باشید. در این میان فروشگاه های برنامه های اندروید، همانند Amazon Appstore می توانند بهتر از سایتهایی باشند که مستقیماً فایلهای APK را می توانید از آنها دانلود کنید. البته گمان نکنید که هر برنامه موجود در فروشگاه Google Play برای استفاده امن است، هرچند که برنامه های مشکوک هر از گاهی از روی فروشگاه گوگل برداشته می شوند، ولی باز هم امکان دانلود برنامه های مخرب وجود دارد. خوشبختانه ، Google راهی را برای گزارش برنامه هایی که احساس می کنید برای بررسی مشکوک هستند ، به کاربران ارائه داده.

چگونه برنامه های مشکوک اندروید را به گوگل گزارش کنیم؟

آسان ترین راه برای گزارش یک برنامه مشکوک، گزارش آن از راه Google Play Store دستگاه اندرویدتان می باشد. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید.

 1. برنامه Play Store را در گوشی یا تبلت اندروید خود باز کنید. و وارد برگه نصب برنامه مشکوک شوید. در بالای برنامه منوی 3 نقطه را تپیده و در فهرست باز شده گزینه Flag as Inappropriate یا پرچم گذاری بعنوان نامناسب را بتپید.
  گزارش برنامه های اندروید به گوگل گزارش برنامه های اندروید به گوگل
 2. در اینجا گوگل 7 دسته بندی را برای شکایت شما نشان می دهد:
 • Sexual Content یا محتوای جنسی
 • Graphic Violence یا نقض قوانین گرافیکی
 • Hateful or abusive content یا محتوای سرشار از نفرت یا توهین آمیز
 • Improper Content rating یا رتبه بندی نادرست محتوا
 • Illegal prescription or other drug یا نسخه غیرقانونی یا داروهای دیگر
 • Copycat or impersonation یا تقلید یا جعل هویت
 • سایر اعتراض ها
 1. شما می توانید یکی از گزینه های بالا را انتخاب کنید. اما در این آموزش ما گزینه سایر اعتراض ها را انتخاب می کنیم
 2. پس از انتخاب گزینه سایر اعتراض ها، برگه توضیح اعتراض باز می شود که شما می توانید دلیل گزارش برنامه را در آن بنویسید. پس از توضیح دکمه submit یا تائید را بتپید.
  گزارش برنامه های اندروید به گوگل گزارش برنامه های اندروید به گوگل
 3. سپس دکمه ارائه را بتپید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا