how toاندروید

حذف موقعیت مکانی عکس های اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

حذف موقعیت مکانی عکس های اندروید

حذف موقعیت مکانی عکس های اندروید

اطلاعات مکانی عکس های گرفته شده با گوشی می تواند، سودهایی داشته باشد، برای نمونه با دیدن عکس های گرفته شده در می یابید که فلان عکس در کجا گرفته شده است، اما این ویژگی جدای از سودهایش می تواند زیان هایی را نیز برای کاربر به همراه داشته باشد. برای نمونه اگر عکس های شما دست کسی بیافتد که به او اعتماد ندارید، می تواند از عکس های گرفته شده بر علیه شما استفاده کند و شما را دچار مشکل یا دردسرهای جدی نماید.  در این آموزش می خواهیم روش حذف داده های مکانی عکس های گرفته شده با گوشی اندروید را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه ویژگی اطلاعات مکانی دوربین گوشی اندروید را غیرفعال کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ
 1. در گوشی خود برنامه Camera یا دوربین را باز کنید.
 2. پس از آن به بخش Settings یا تنظیمات گوشی بروید. در گوشی های سامسونگ آیکون بخش تنظیمات همانند یک چرخ دنده است که در بالای برنامه دوربین جای دارد. در گوشی های گوگل پیسکل شما می باید پیکانچه رو به پایین را در بالای برنامه دوربین تپیده و پس از آن آیکون چرخ دنده را بتپید تا وارد بخش تنظیمات شوید.
  حذف موقعیت مکانی عکس های اندروید حذف موقعیت مکانی عکس های اندروید
 3. اکنون در بخش Camera Settings، گزینه مکان یابی را خاموش کنید. در گوشی های سامسونگ گزینه Location tags را خاموش کنید و در گوشی های گوگل پیکسل گزینه Save Locations را خاموش نمایید.

خاموش نمودن داده مکانی بدین معنا می باشد که برچسب مکان یابی در هنگام گرفتن عکس با گوشی اندروید خالی می ماند تا مکان گرفتن عکس با گوشی مشخص نشود.

حذف موقیعت مکانی عکس های اندروید

اگر گوشی اندروید شما دارای برنامه Gallery مشخصی باشد، شما می توانید داده مکانی عکس های آن را پاک کنید. البته روند انجام این کار گوشی به گوشی متفاوت است و اگر از گوشی گوگل پیکسل استفاده می کنید گزینه Next را رها کنید زیرا برنامه گالری گوشی شما Google Photos می باشد.

 1. برنامه Gallery را باز کنید.
 2. سپس عکسی را که می خواهید موقیعت مکانی آن را پاک کنید انتخاب کنید.
 3. عکس را به بالا بکشید تا اطلاعات آن را ببینید.
 4. گزینه Edit را بتپید.
 5. سپس علامت – قررمز رنگ را در کنار موقیعت جغرافیایی و مکتنی بتپید تا پاک شود.
 6. اکنون Save را بتپید.

منبع
androidcentral

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید،برای پاک کردن موقعیت مکانی در گالری، آدرس شما رفتم ولی گزینه ای به نام ادیت نبود، گوشی من سامسونگ a70 با جدیدترین آپدیت هست، میشه کمکی بکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا