روش نصب برنامه های Linux روی Chromebook

روش نصب برنامه های Linux روی Chromebook

روش نصب برنامه های Linux روی Chromebook

Chromebook ها برای گردش در دنیای اینترنت و بررسی ایمل ها و یا دیدن شبکه هایی همچون Netflix بسیار کاربردی می باشند. امکان نصب برنامه های اندروید، میزان بهره وری از این دستگاه را افزایش داده اند، اما امکان نصب برنامه های Linux روی کرومبوک، بهره وری و کارکرد این دستگاه را بیش از پیش افزایش می دهد.

روش بررسی نسخه Chrome OS در کروم بوک

برای نصب برنامه های Linux روی Chromebook، می باید نسخه سیستم عامل کروم یا Chrome OS دستگاه شما 69 یا بالاتر باشد.اگر دیر زمانی از خرید Chromebook شما می گذرد و می خواهید مطمئن شوید که از واپسین نسخه Chrome OS استفاده می کنید، می توانید گام های زیر را برای آگاهی از آن، دنبال نمائید:

 1. در پائین گوشه راست نمایشگر، عکس نمایه یا Profile خود را بکلیکید.
 2. آیکون Settings یا تنظیمات را کلیک کنید.
 3. سپس آیکون همبرگری را در بالا گوشه چپ، کلیکید.
 4. About Chrome OS را کلیکید.
 5. پس از آن Check for updates را کلیکید.
  در پائین گوشه راست نمایشگر، عکس نمایه یا Profile خود را بکلیکید, آیکون Settings یا تنظیمات را کلیک کنید, سپس آیکون همبرگری را در بالا گوشه چپ، کلیکید. About Chrome OS را کلیکید, پس از آن Check for updates را کلیکید,روشتک,raveshtech
  روش نصب برنامه های Linux روی Chromebook

با انجام واپسین گام Chromebook شما مطمئن می شود که Chrome OS شما بروز باشد و اگر نیاز به آپدیت داشته باشد، فایل های نیازین را دانلود می کند. پس از پایان کار دانلود، تنها کاری که باید انجام دهید Restart کردن کرومبوک می باشد تا کار بروزرسانی سیستم عامل کرومبوک شما کامل گردد.

روش فعال کردن Crostini flag در کروم بوک

پس از بروزرسانی کردن Chrome OS، نیاز دارید تا یکی از پرچم های کروم یا Chrome Flags را تغییر دهید. Chrome Flag یا پرچم های کروم، تنظیمات نیمه پنهانی هستند که به شما پروانه می دهند تا ویژگی های متفاوت کروم را بیازمائید. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. Address bar یا نوار نشانی کروم را کلیکید.
 2. chrome://flags را در آن وارد کرده و دکمه Enter را بزنید.
 3. روی کیبورد Ctrl + F را فشارید.
 4. در نوار جستجو، Crostini را تابپ کنید.
 5. اکنون می باید، گزینه Experimental Crostini را ببینید. Chechbox کنار این گزینه را کلیکید و پس از آن دکمه Enable روبروی آن را بزنید.
 6. سپس دکمه Restart Now را در پائین گوشه راست برنامه بکلیکید.
  روش فعال کردن Crostini flag در کروم بوک,Address bar یا نوار نشانی کروم را کلیکید, chrome://flags را در آن وارد کرده و دکمه Enter را بزنید, روی کیبورد Ctrl + F را فشارید, در نوار جستجو، Crostini را تابپ کنید, اکنون می باید، گزینه Experimental Crostini را ببینید. Chechbox کنار این گزینه را کلیکید و پس از آن دکمه Enable روبروی آن را بزنید, سپس دکمه Restart Now را در پائین گوشه راست برنامه بکلیکید,روشتک,raveshtech
  روش نصب برنامه های Linux روی Chromebook

روشن کردن برنامه های لینوکس در Chromebook

تنها چندین گام دیگر تا اجرای برنامه های Linux روی Chromebook، باقی مانده. برای ادامه کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. بخش Settings را باز کنید.
 2. سپس آیکون همبرگری را در بالا گوشه چپ، کلیکید.
 3. سپس در منوی باز شده Linux Beta را کلیکید.
 4. Turn on را کلیک کنید.روشن کردن برنامه های لینوکس در Chromebook,بخش Settings را باز کنید, سپس آیکون همبرگری را در بالا گوشه چپ، کلیکید, سپس در منوی باز شده Linux Beta را کلیکید, Turn on را کلیک کنید,روشتک,raveshtech
 5. Install را بکلیکید.
 6. کروم بوک، فایل های نیازین را دانلود خواهد کرد. پس از انجام دانلود، برای باز کردن کشوی برنامه ها، گردال یا دایره سفید رنگ را در پائین گوشه چپ، بکلیکید.
 7. آیکون Terminal را کلیک کنید.Install را بکلیکید. کروم بوک، فایل های نیازین را دانلود خواهد کرد., آیکون Terminal را کلیک کنید, در پنجره باز شده، دستور sudo apt update را وارد کنید,روشتک,raveshtech
 8. در پنجره باز شده، دستور sudo apt update را وارد کنید. این دستور بخش هایی نیازین لینوکس را برای بروزرسانی، فهرست می کند. Enter را بزنید.
 9. در پنجره دستور، sudo apt upgrade را وارد کنید. این دستور همه بخش های فهرست شده را بروزرسانی خواهد کرد. Enter را بزنید.
 10. پس از پایان کار بروزرسانی. Y را تایپ کرده و Enter را بزنید.

با انجام دستور های بالا، بخش های نیازین سیستم عامل Linux دانلود می شوند و می توانید آنها را نصب کنید.

دانلود و نصب اپلیکیشن های Linux در Cromebookدانلود و نصب اپلیکیشن های Linux در Cromebook,روشتک,raveshtech

زمان آن رسیده تا برنامه های دلخواه لینوکس را روی کروم بوک نصب کنیم. شما می توانید، فایل نصب نرم افزار دلخواه خود را از سایت های مربوطه  بگیرید. برای نمونه می توانید به سایت Steam رفته و فایل های دلخواه خود را از آن دانلود کنید.

 1. پس از دانلود فایل نصب برنامه دلخواه خود. File browser را باز کنید.
 2. Downloads را بکلیکید.
 3. فایل نصب با پسوند .deb را در پوشه Linux files کپی کنید.پس از دانلود فایل نصب برنامه دلخواه خود. File browser را باز کنید, Downloads را بکلیکید, فایل نصب با پسوند .deb را در پوشه Linux files کپی کنید, Linux files را کلیک کرده. هنگامی که نشانگر شما روی فایل است آن را کلیک راست کنید , سپس (Install with Linux (Beta را بکلیکید,روشتک,raveshtech
 4. Linux files را کلیک کرده.
 5. هنگامی که نشانگر شما روی فایل است آن را کلیک راست کنید .
 6. سپس (Install with Linux (Beta را بکلیکید.

پس از انجام گام های بالا، برنامه نصب خواهد شد و می توانید آن را در کشوی برنامه ها پیدا کرده و باز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا