اندروید

روش فعال کردن WIFi Calling در گوشی اندروید

روش فعال کردن WiFi Calling در گوشی اندروید

روش فعال کردن WIFi Calling در گوشی اندروید

هنگامی که شبکه گوشی همراه شما از کار می افتد، WiFi Calling یا تماس تلفنی WiFi، پشتیبان شما خواهد بود. بدین سخن که هنگامی که شبکه تلفن همراه شما در دسترس نبود می توانید برای تماس کاری یا شخصی با مخاطب دلخواه خود از بستر اینترنت استفاده نمائید. افزون بر این با استفاده از این روش، هزینه کرد شارژ گوشی خود را کاهش خواهید داد بویژه اگر از کشور بیرون باشید دیگر نیاز ندارید تا از خدمات Roaming که تعرفه هایی سرسام آور دارد استفاده کنید.

تماس تلفنی WiFi یا WiFi Calling چیست؟

همانگونه که از نام تماس تلفنی WiFi یا WiFi Calling پیداست، استفاده از این ابزار نیازمند هیچگونه اکانت یا اپلیکیشن ویژه ای نمی باشد. این ابزار به شما امکان می دهد تا  بدون شبکه تلفن همراه و تنها با استفاده از  شبکه اینترنت بیسیم یا WiFi با مخاطب دلخواه خود تماس گرفته و یا به آن پیامک بفرستید.

نکته. هم اکنون در ایران تنها اپراتور همراه اول از ویژگی WiFi Calling پشتیبانی می کند و شما می باید پیش از انجام هر کاری این سروریس را در اپراتور خود فعال کنید.

چگونه ویژگی WiFi Calling را در گوشی هوشمند اندروید خود فعال کنیم؟

پرسش نخست این است که آیا گوشی اندروید شما از ابزار WiFi Calling پشتیبانی می کند یا نه. اگر گوشی شما مدل بالا بوده و قیمت بالایی دارد، شانس پشتیبانی گوشی شما از این ابزار بالا می رود. برای فعال کردن WiFi Calling در گوشی اندروید خود گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. به بخش Settings یا تنظیمات گوشی اندروید خود بروید.
  2. سپس بدنبال گزینه WiFi Calling بگردید. اگر این گزینه را نیافتید در نوار جستجو آن را پیدا کنید.
  3. پس از یافتن WiFi Calling، آن را بتپید.
  4. اگر سوئیچ سرویس WiFi Calling در گوشی شما غیرفعال بود، آن را فعال نمائید.چگونه ویژگی WiFi Calling را در گوشی هوشمند اندروید خود فعال کنیم,روشتک,raveshtech

نکته

اگر پس از فعال کردن WiFi Calling در برقراری تماس خود با دردسر روبرو شدید. شاید یکی از دلایل آن، استفاده از روتر یا مودمی با استانداردی کهنه تر از 802.11 می باشد. پس مودم یا روتر شما می باید دستکم از استانداردهای 802.11 n  یا 802.11.ac پشتیبانی کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن