iOS

روش فعال کردن تماس وایفای یا Wi-Fi calling در آیفون

روش فعال کردن تماس وایفای یا Wi-Fi calling در آیفون

روش فعال کردن تماس وایفای یا Wi-Fi calling در آیفون

اپل دیر زمانیست که از ویژگی FaceTime یا تماس ویدئو تلفنی  در آیفون پشتیبانی می کند که به شما پروانه می دهد تا با دیگر کاربران iCloud از راه وایفای و یا اینترنت موبایل چت و گفتگو داشته باشید. چند سالی هم هست که اپل در آیفون خود از ویژگی تماس وایفای  یا Wi-Fi calling پشتیبانی می نماید.

تماس وایفای یا همان Wi-Fi calling چیست؟

برخلاف FaceTime، تماس وایفای یا همان Wi-Fi calling مبتنی بر SIP / IMS  یا همان زیر مجموعه خدمات رسانه ای IP می باشد. این فناوری به آیفون شما این امکان را می دهد تا بکمک بستر شبکه وایفای، و بدون نیاز به دکل ارتباطی خود تنها از طریق اینترنت وایفای تماس تلفنی گرفته و یا تماس تلفنی دریافت کند.

در فناوری تماس وایفای یا Wi-Fi calling بجای مسیر دهی پاکت های صوتی شما بوسیله دکل های مخابراتی  تلفن های همراه، این پاکت ها از راه اینترنتی که توسط اپراتور  تلفن همراه شما کنترل می شود، به شبکه ای که در حال گفتگو با آن هستید منتقل می شوند. نتیجه اینکه شما در حال حرف زدن با موبایل خود هستید، ولی در واقع از دکل مخابراتی اپراتور همراه خود استفاده نمی کنید. این فناوری برای مردمی که پوشش آنتن دهی موبایل در مناطق آن ها ضعیف و یا ناموجود است بسیار سودمند می باشد.

در ایران اپراتور همراه اول از فناوری تماس وایفای یا همان Wi-Fi calling پشتیبانی می نماید.

برای فعال کردن ویژگی تماس وایفای یا همان Wi-Fi calling در آیفون با ما همراه باشید.

چگونه تماس وایفای یا همان Wi-Fi calling آیفون خود را فعال کنیم؟

  1. به بخش Setting آیفون خود بروید.
  2. Phone بتپید و سپس Wi-Fi Calling را بتپید.
  3. لغزنده یا اسلایدر Wi-Fi Calling on This iPhone را روشن کنید.
  4. پنجره هشداری برای شما ز خواهد شد. برای روش کردن Wi-Fi Calling روی Enable بتپید.به بخش Setting آیفون خود بروید, Phone بتپید و سپس Wi-Fi Calling را بتپید, لغزنده یا اسلایدر Wi-Fi Calling on This iPhone را روشن کنید, پنجره هشداری برای شما ز خواهد شد. برای روش کردن Wi-Fi Calling روی Enable بتپیدمنبع: imore.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا