how to

روش قفل گذاری سریع اندروید 9 و 10

فعال نمودن حالت قفل گذاری شده یا Lockdown mode این ویژگی در گوشی اندروید، همه نِویت های (notifications – اعلان های) دریافتی روی قفل صفحه، مات می شوند

روش قفل گذاری سریع اندروید 9 و 10

روش قفل گذاری سریع اندروید 9 و 10

حالت قفل گذاری شده یا Lockdown mode یک ویژگی امنیتی می باشد که برای نخستین بار در اندروید 9 Pie معرفی گردید و کار آن حفاظت از داده های گوشی شما در برابر چشمان کنجکاو دیگران می باشد. با فعال نمودن حالت قفل گذاری شده یا Lockdown mode این ویژگی در گوشی اندروید، همه نِویت های (notifications – اعلان های) دریافتی روی قفل صفحه، مات شده و افزون بر آن، با غیرفعال کردن زیستسنج ها و تنظیمات قفل هوشمند گوشی مانع از این می شود که دیگران شما را برای باز کردن قفل با استفاده از چهره یا اثر انگشتتان، بزورانند (مجبور کنند).

روش فعال کردن قفل گذاری در پیکسل 4

گام های دقیق برای فعال کردن حالت Lockdown، گوشی به گوشی متفاوت است. اما در Pixel 4، انجام آن بسادگی رفتن به بخش تنظیمات نمایشگر است. با فعال کردن این ویژگی دیگر نیازی نخواهید داشت تا هر بار بصورت دستی آن را فعال کنید بلکه بی دردسر میتوانید آن را در منوی Power گوشی پیدا کنید.

 1. در گوشی اندروید خود وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید.
 2. سپس Display یا نمایش را بتپید. پس از آن با تپیدن Advanced یا پییشرفته گزینه های بیشتری را خواهید دید.
 3. در پایین نمایشگر، گزینه Lock screen display یا نمایش قفل صفحه را بتپید.
 4. در زیر عنوان What to Show یا چه نشان داده شود، گوک (toggle – سوئیچ) روبروی Show lockdown option را بتپید تا فعال و روشن شود.
  روش قفل گذاری سریع اندروید 9 و 10 | روش فعال کردن قفل گذاری در پیکسل 4
  روش قفل گذاری سریع اندروید 9 و 10 | روش فعال کردن قفل گذاری در پیکسل 4

به همین سادگی، اکنون اگر با فشاردن دکمه خاموش-روشن وارد منوی Power شوید. آیکون Lockdown را خواهید دید. شما می توانید با تپیدن آن، Face Unlock را غیرفعال کنید. و به جای آن از Pin یا گذرواژه برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده نمایید. جالب اینکه با فعال شدن لاکدان، قفل هوشمند گوشی شما غیرفعال شده و حتی جلوی اتصال بلوتوث های آنا را نیز به گوشی می گیرد. با باز کردن قفل گوشی،این ویژگی، خود به خود غیرفعال می شود.

فعال کردن Lockdown در سامسونگ گلکسی S20

چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، رابط کاربری One UI سامسون نسبت به اندروید پیکسل 4 گوگل تفاوت های بسیاری دارد. که البته این به معنای پشتیبانی نکردن سامسونگ از این ویژگی نیست بلکه شما می باید در جایی دیگر ویژگی Lockdown را در گوشی گلکسی خود فعال کنید.

 1. در گوشی سامسونگ گلکسی خود وارد بخش Settings یا تنظیمات شوید.
 2. سپس Lock Screen یا قفل صفحه را بتپید.
 3. پس از Secure lock settings را بتپید.
 4. الگوی امنیتی یا Pin خود را وارد کنید.
 5. سپس گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Show Lockdown option را بتپید تا فعال و روشن شود.
  فعال کردن Lockdown در سامسونگ گلکسی S20
  فعال کردن Lockdown در سامسونگ گلکسی S20

استفاده از حالت Lockdown در دیگر گوشی های اندروید

اگر از گوشی برندهای دیگری مانند OnePlus ، LG یا Xiaomi استفاده می کنید ، گام های دقیق فعال کردن حالت Lockdown می تواند کمی متفاوت باشد ولی کلیت مسیر همانند دو نمونه بالا خواهد بود. اما اگر در یافتن گزینه مشکل دارید ، همیشه می توانید در تنظیمات آنها را جستجو کنید.

البته روش های دیگری نیز برای ایمن کردن گوشی شما بدون وارد شدن به حالت قفل کامل وجود دارد. استفاده از پین طولانی تر یا حتی گذرواژه کامل باعث می شود راه هکرها را برای رسیدن به گوشی شما دشوارتر می کند، از این روی دیگر نیازی به قربانی کردن ویژگی هایی همانند زیست سنج ها یا قفل هوشمند گوشی خود نخوهید داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن