اندروید

روش غیرفعال کردن notch در Oneplus 6

روش غیرفعال کردن notch در Oneplus 6

روش غیرفعال کردن notch در Oneplus 6

یکی از گزینه های بحث برانگیز طراحی در OnePlus 6، برش بالای نمایشگر است که اندازه آن را به 6.28 اینچ می رساند، در حالی که اندازه اصلی آن همانند OnePlus 5t، 6اینچ می باشد. البته ASUS، OPPO، Vivo و Huawei نیز پیشتر از فناوری notch در دستگاه های خود استفاده کرده اند. نکته آزار دهنده درباره notch این است که با استفاده از آن، اندازه نمایشگر OnePluse 6 به میزان چشم گیری افزوئه نمی شود چرا که چانه پائین گوشی نیز همچنان بدون استفاده و خالی می ماند. این در حالیست که در گوشی ایفون X، استفاده از notch بخش جلوی گوشی را یکسره تبدیل به نمایشگر می کند و نوار پائین آن هم عرض لبه بالای آن می گردد.

Notch چیست؟

کشش و گستردگی نمایشگر در بخش های بالایی و کناری گوشی را Notch می گویند. در واقع notch، راهی برای پوشاندن بخش هایی از نمای گوشیست که به دلیل پیشرفت فناوری و متراکم تر شدن حسگر ها و ابزارهایی همانند دوربین و بلندگو، خالی مانده اند.روش غیرفعال کردن notch در Oneplus 6,غیرفعال کردن notch در Oneplus 6,پنهان کردن notch در Oneplus 6,مخفی کردن notch در Oneplus 6,غیر فعال کردن notch, پنهان کردن notch, OnePlus 6, روشتک,raveshtech,

با اینکه OnePlus گفته که notch را برای افزایش اندازه نمایشگر طراحی نموده است، با این حال افزودن 0.28 اینچ به اندازه نمایشگر، در در دنیای واقعی کاربرد چندانی ندازد. با فعال بودن notch، به خطوط متن ها 2 خط افزوده می شود و یک خط نیط به بخش تنظیمات افزوده می شود. اما در حالت نمایش فیلم و ویدئو، تفاوتی وجود ندارد.

چگونه بخش notch را در Oneplus 6 غیرفعال کنیم؟

خوشبختانه شما می توانید بسادگی بخش notch را در تنظیمات گوشی پنهان کنید. انجام این کار در OnePlus آسانتر از انجام آن در Huawei است، برای پنهان کردن notch می توانید گام های زیر را طراحی کنید:

  1. از Home screen یا کشوی برنامه، بخش Settings یا تنظیمات را باز کنید.
  2. به پائین پیمایش نموده و زیرمنوی Device را پیدا کنید.
  3. Display یا نمایش را بتپید.چگونه بخش notch را در Oneplus 6 غیرفعال کنیم,روشتک,raveshtech
  4. Notch display را انتخاب کنید.
  5. Hide the notch area را بتپید.چگونه بخش notch را در Oneplus 6 غیرفعال کنیم,روشتک,raveshtech

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن