روش تنظیم VPN در آیفون و آیپد

روش تنظیم VPN در آیفون و آیپد

روش تنظیم VPN در آیفون و آیپد

کمپانی اپل، راه اندازی یک سرویس VPN با پشتیبانی از PPTP، L2TP و IPSec را برای کاربران آیفون و آیپد فراهم نموده. اگر سایتی خارجی دسترسی شما را به دلیل تحریم کشورتان، محدود کرده است و یا اینکه در حال مسافرت، بیرون از مرزهای کشور خود هستید و دوست دارید که آیفون یا آیپد شما فکر کند که همچنان در کشور خود یا کشوری دیگر هستید، VPN ابزاریست که شما را در این کار یاری خواهد داد.

VPN چیست؟

VPN یا شبکه خصوصی مجازی یا virtual private network، سرویسی است که اتصالی مستقیم و یکراست را از یک رایانه به شبکه دیگر ایجاد می کند. در برخی از کسب و کار ها که از intranet درونی استفاده می شود، تنها زمانی به کاربر خود پروانه دسترسی به شبکه را می دهند که کاربر در موقعیت مکانی آن شبکه باشد با این حال یک VPN می تواند با ایجاد اتصالی امن، از راه دور به موقعیت مکانی شبکه intranet متصل شود.

با بکارگیری VPN در یک شبکه WiFi همگانی، VPN شما را به نقطه پایانی متفاوتی خواهد برد، جوری که دیگر شما بعنوان کاربری که در حال استفاده از این شبکه همگانیست، دیده نخواهید شد.

از VPN بعنوانی ابزاری که نشان می دهد دستگاه آیفون یا آیپد شما از نظر فیزیکی در موقعیت مکانی متفاوتیست نیز استفاده می شود. این کار بویژه زمانی کارامد خواهد بود که شما بخواهید از خدمات و محتوای اینترنتی منطقه ای که در کشور شما در دسترس نیست، استفاده کنید.

 

پیش از آغاز

شما می توانید از سرویس های VPNی مانند ExpressVPN، Tunnelbear، یا Opera VPN بهره ببرید.پس یکی از این اپلیکیشن ها را در آیفون یا آیپد خود دانلود کنید.شما همچنین می توانید سرویس VPN خود را دستی پیکره بندی کنید.پیش از تنظیم  به یاد داشته باشید که VPN به اطلاعاتی همانند server، remote ID، username و password نیاز خواهید داشت.

چگونه یک سرویس VPN را در آیفون یا آیپد خود پیکره بندی کنیم؟

آسان ترین راه پیکره بندی VPN در آیفون و آیپد دانلود و نصب اپلیکیشن های ExpressVPN، Tunnelbear، یا Opera VPN می باشد. پس از ورود به حساب کاربری  و اکانت خود، از شما پرسیده می شود که آیا برای افزودن تنظیمات VPN در آیفون خود مجوز می دهید. روی Allow بتپید تا خودکارانه تنظیمات VPN روی دستگاه شما انجام پذیرد.سپس از شما درخواست پسورد و TouchID می شود، که می باید آنها را وارد کنید. پس از فعال شدن VPN، شما هر زمان که خواستید می توانید با انتخاب سرویس خود، به آن متصل شوید. برای اتصال گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. از برگه نخست یا Home screen به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 2. روی General بتپید.
 3. سپس روی VPN بتپید.
  روی General بتپید, سپس روی VPN بتپید,raveshtech,روشتک
  روش تنظیم VPN در آیفون و آیپد
 4. اگر بیش از یک سرویس VPN دارید، سرویس VPN دلخواه خود را انتخاب کنید.
 5. سپس سوئیچ Status را فعال کنید.
  اگر بیش از یک سرویس VPN دارید، سرویس VPN دلخواه خود را انتخاب کنید, سپس سوئیچ status را فعال کنید,raveshtech,روشتک
  روش تنظیم VPN در آیفون و آیپد

پس از استفاد از سرویس VPN آن را با استفاده از همان دستورات بالا خاموش کنید، بویژه اگر بسته اینترنتی شما محدود باشد.

روش تنظیم دستی VPN در آیفون یا آیپد

اگر اطلاعات ورود به VPN در اختیار شماست می توانید، تنظیمات VPN را دستی انجام دهید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. از برگه نخست یا Home screen به بخش Setting یا تنظیمات بروید.
 2. روی General بتپید.روی General بتپید, سپس روی VPN بتپید,raveshtech,روشتک
 3. VPN را بتپید.
 4. سپس Add VPN Configuration را بتپید.اگر بیش از یک سرویس VPN دارید، سرویس VPN دلخواه خود را انتخاب کنید, سپس سوئیچ status را فعال کنید,raveshtech,روشتک
 5. پس از آن Type را بتپید.
 6. نوع VPN خود را از میان 3 گزینه IKEv2، IPSec، و یا L2TP برگزینید.
 7. در بالا، گوشه چپ برنامه روی Add Configuration بتپید تا به بخش پیشین بازگردید.نوع VPN خود را از میان 3 گزینه IKEv2، IPSec، و یا L2TP برگزینید, در بالا، گوشه راست برنامه روی Add Configuration بتپید تا به بخش پیشین بازگردید, اطلاعات VPN خود را که شامل بخش های discription، server، و remote ID است را وارد کنید,روشتک,raveshtech
 8. اطلاعات VPN خود را که شامل بخش های description، server، و remote ID می شود را وارد کنید.
 9. Username و password خود را وارد کنید.
 10. اگر از proxy استفاده می کنید روی یکی از دو گزینه Manual یا Auto بتپید.اطلاعات VPN خود را که شامل بخش های discription، server، و remote ID است را وارد کنید, Username و password خود را وارد کنید, اگر از proxy استفاده می کنید روی یکی از دو گزینه Manual یا Auto بتپید,روشتک,raveshtech
 11. روی گزینه Done بتپید.
 12. در زیر عنوان VPN Configurations، با تپیدن روی سوئیچ Status یا وضعیت آن را فعال کنید.روی گزینه Done بتپید, در زیر عنوان VPN Configurations، با تپیدن روی سوئیچ Status یا وضعیت آن را فعال کنید,raveshtech,روشتک

به یاد داشته باشید که پس از استفاد از VPN، دوباره به بخش VPN بروید و آن را خاموش کنید. برای روشن کردن دوباره VPN میتوانید همانند روش بالا به بخش تنظیمات  و سپس VPN رفته و سوئیچ Status را فعال نمائید.

منبع: imore.com

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا