ویندوز

دیدن مشخصات کامل رایانه در ویندوز 10

دیدن مشخصات کامل رایانه در ویندوز 10

دیدن مشخصات کامل رایانه در ویندوز 10

اگر از رایانه رومیزی، یا لپ تاپ و یا تبلت استفاده می کنید، شناخت بخش های درونی دستگاه و آفراس (information – اطلاعات) سیستم عامل آن می تواند به کارتان آید. برای نمونه  آگاهی از مشخصات دستگاه، در نصب برنامه ها و نرم افزار های گوناگون و یا گزارش خطا و دیگر مشکلات برای شما بسیار سودمند و کارامد خواهد بود.

در ویندوز 10 می توانید مشخصاتی همانند، ورژن Bios، فریمور، سریال نامبر، پردازنده، مموری، درایو، کارت گرافیک، ورژن سیستم عامل، آپدیت ها و مواردی از این دست را ببینید. البته راه های گوناگونی برای دیدن مشخصات رایانه در ویندوز 10 می باشد که ما برخی از آنها را در این آموزش به شما نشان خواهیم داد.

روش دیدن مشخصات کامپیوتر در بخش Settings ویندوز 10

آگر می خواهید برخی از مشخصات پایه را همانند پردازنده، رم، و یا ورژن ویندوز خود را ببینید می توانید برای دیدن این آفراس (information – اطلاعات) به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز 10 بروید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید.

  1. به بخش Settings یا تنظیمات ویندوز خود بروید. برای این کار می توانید منوی Start ویندوز را کلیک کرده و در پایین-چپ فهرست باز شده، آیکون چرخ دنده را کلیک کنید. بعنوان روش جایگزین می توانید از کلید میانبر Windows+i استفاده کنید.
  2. سپس System را کلیک کنید.
  3. پس از آن About را کلیک کنید.
  4. در برگه About و در بخش Device specifications می توانید برخی از مشخصات رایانه خود را همانند: نام دستگاه، پردازنده، رم، شناسه دستگاه، شناسه محصول و نوع سیستم را ببینید و در بخش Windows specifications می توانید برخی از مشخصات ویندوز همانند ویرایش ویندوز، ورژن ویندوز، تاریخ نصب و یا OS build آن را ببینید.روش دیدن مشخصات کامپیوتر در بخش Settings ویندوز 10,روشتک,raveshtech

دیدن مشخصات رایانه با استفاده از ابزار System Information در ویندوز 10

افزون بر بخش تنظیمات شما می توانید برای دیدن مشخصات رایانه خود از ابزار System Information نیز استفاده کنید، این ابزار از دیرباز در ویندوز بوده و مشخصات کامل رایانه را به شما نشان خواهد داد. برای دیدن مشخصات کامل کامپیوتر خود می توانید گام های زیر را دنبال کنید.

  1. منوی Start ویندوز را باز کنید.
  2. System Information را جستجو کرده و آیکون نمایش داده شده آن را در نتیاج جستجو کلیک کنید.دیدن مشخصات رایانه با استفاده از ابزار System Information در ویندوز 10,روشتک,raveshtech
  3. در ستون سمت چپ پنجره System Information گزینه System Summary را انتخاب کنید. در این بخش آفراسی (information – اطلاعاتی) همانند system model، system type، Processor، Bios یا جزئیات UEFI و مانند آن را خواهید دید. برای دیدن آفراس (information – اطلاعات) کارت گرافیک خود می باید به مسیر Components > Display بروید.دیدن مشخصات رایانه با استفاده از ابزار System Information در ویندوز 10,روشتک,raveshtech
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن