روش تعیین زمان تعویض و جایگزینی باتری آیفون

روش تعیین زمان تعویض و جایگزینی باتری آیفون

روش تعیین زمان تعویض و جایگزینی باتری آیفون

روش تعیین زمان تعویض و جایگزینی باتری آیفون

اگر چند سالی هست که گوشی خود را خریده اید، ممکن است که باتری آن، آغاز به ضعیف شدن کند.در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که عمر باتری شما چه زمانی به پایان خواهد رسید و تا چه زمانی می توانید از باتری آیفون خود استفاده نمایید.

همه گوشی هایی که امکان شارژ دوباره دارند با گذر زمان توانایی خود را کم کم از دست می دهند و باتری های آیفون از این داستان مستثنی نیستند. هر چه باتری شما پیرتر و پیرتر شود به تعداد دفعات شارژ بیشتری نیاز خواهد داشت و توانایی آن برای نگهداری شارژ نیز کمتر خواهد شد.

هنگامی که تعداد دفعات شارژ کامل باتری آیفون به 500 بار رسید، پیشنهاد می شود که آنرا تعویض نمایید. بدبختانه iOS نشان نمی دهد که شما چند بار باتری خود را شارژ کرده اید، ولی همچنان راه های دیگری برای بررسی سلامت باتری پیش روی شما می باشد.

امکان دیدن اطلاعات باتری در آپدیت پسین اپل

اپل گفته که در سال 2018 هنگام بروزرسانی نرم افزار iOS، توانایی بدان خواهد افزود که کاربران بتوانند اطلاعات بیشتری را درباره وضعیت باتری آیفون خود در دسترس داشته باشند.

اپل می گوید تعداد دفعات شارژ، تنها فاکتور موثر در فرایند شیمیایی عمر باتری نمی باشد. در این میان فاکتور هایی همانند استفاده از دستگاه، و یا شارژ باتری در هوای داغ، در مدت زمان عمر آن نقش موثری دارند.

پس از انتقاد های گسترده از اپل به دلیل کند کردن آیفون های قدیمی برای جلوگیری از خاموش شدن دستگاه بخاطر ضعیف شدن باتری آنها، کمپانی اپل هزینه تعویض باتری های کهنه آیفون را کاهش داده است.

 

روش تعیین زمان جایگزینی و تعویض باتری آیفون

 1. به بخش Setting آیفون خود بروید.
 2. از آنجا به بخش Battery رفته.
 3. اگر باتری آیفون شما نیاز به جایگزینی داشته باشد، پیامی در بالای برگه به شما نشان داده خواهد شد که باتری شما نیازمند سرویس است.
  روش تعیین زمان جایگزینی و تعویض باتری آیفون
  روش تعیین زمان جایگزینی و تعویض باتری آیفون

اگر پیام بالا را در بخش باتری دیدید، بدان معنا خواهد بود که باتری شما به مرز استفاده 500 بار، رسیده یا بدان نزدیک شده است.

با دیدن پیام بالا چندان نگران نباشید، شما می توانید همچنان به استفاده از باتری خود ادامه دهید، البته باید بدانید که گنجایش شارژ باتری کاسته شده و پایداری کمتری در وضعیت شارژ پایین خواهد داشت.

در اینجا نشانه های بیشتری را از اینکه باتری آیفون شما نیاز به جایگزینی و تعویض دارد، مطرح خواهیم کرد.

 1. کمتر بودن نور پس زمینه نسبت به حالت عادی و همیشگی
 2. کاهش صدای بلندگوی آیفون
 3. تته پته یا هنگ کردن برگه در زمان بالا و پایین کردن آن– اسکرول کردن برگه
 4. کاهش نرخ فریم در برخی از بازی ها
 5. افزایش زمان باز شدن یه اپلیکیشن

اگر شما زیر پوشش AppleCare باشید برای جایگزینی و تعویض باتری نیاز به پرداخت پول نخواهید داشت. برای این کار، گنجایش باتری شما می باید به 80% و کمتر از آن کاهش پیدا کرده باشد.

چگونه طول عمر باتری آیفون را افزایش دهیم

اگر می خواهید باتری آیفون شما عمر بیشتری داشته و زمان بیشتری را با آن سر کنید، می توانید پیشنهاد های زیر را دنبال نمایید.

 1. خاموش کردن جایاب یا GPS
 2. غیرفعال نمودن Background App Refresh
 3. فعال نمودن ویژگی روشنایی خودکار یا Auto-Brightness
 4. استفاده از مود یا حالت هواپیما، زمانی که به اینترنت نیازی ندارید

منبع: macworld.co.uk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا