اندروید

پاک کردن cache و داده برنامه در اندروید

پاک کردن cache و داده برنامه در اندروید

پاک کردن cache و داده برنامه در اندروید

هر گوشی اندروید هوشمندی، دارای بخش مدیریت برنامه ها می باشد که می توانید از بخش Settings یا تنظیمات، بدان دسترسی داشته باشید. در بخش مدیریت برنامه های دستگاه اندروید خود، می توانید همه برنامه هایی را که روی گوشی یا تبلت خود نصب کرده اید، ببینید. در بخش مدیریت برنامه ها می توانید cache یا حافظه پنهان و داده های برنامه مورد نظر خود را پاکسازی کنید.

کی و چگونه cache یا حافظه پنهان و داده های برنامه را پاکسازی کنیم؟

هنگامی که از اپلیکیشن ها، استفاده می کنید،  آنها برای رجوع دوباره به فایل ها و پرونده های مورد نظر، شروع به ذخیره کردنشان می کنند. این فایل ها در برنامه ای به نام cache یا حافظه پنهان ذخیره سازی می شوند. برای نمونه هنگامی که از یک مرورگر وب استفاده می کنید، مرورگر شما عکس هایی را که دیده اید، ذخیره خواهد کرد تا در صورت بازگشت دوباره به وبسایت مورد نظر، دیگر نیزی به دانلود آنها نباشد. این کار افزون بر صرفه جویی در زمان، مقدار مصرف اینترنت شما را نیز کاهش می دهد.

پاک کردن Cache یا حافظه پنهان اندروید

اما شاید شما بخواهید با پاک کردن cache داده یا حافظه پنهان، کمی از حافظه دستگاه خود را خالی کنید و یا اینکه اختلال پیش آمده در یکی از برنامه ها را رفع کنید.

 1. در گوشی یا تبلت اندروید خود، به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 2. در بخش تنظیمات، Storage یا ذخیره را بتپید.
  اگر گوشی یا تبلت شما از اندروید Oreo یا همان اندروید 8 استفاده می کند، می باید بخش App Manager یا مدیریت برنامه را باز کنید.

  پاک کردن Cache یا حافظه پنهان اندروید,روشتک,raveshtechپاک کردن Cache یا حافظه پنهان اندروید,روشتک,raveshtech
 3. سپس Other Apps یا برنامه ها را بتپید. تا لیست برنامه های نصب شده خود را ببینید.
 4. پس از آن، برنامه دلخواه خود را در لیست یافته و آن را بتپید.
 5. سپس دکمه Clear cache یا پاک کردن حافظه پنهان را بتپید.
  پاک کردن Cache یا حافظه پنهان اندروید,روشتک,raveshtechپاک کردن Cache یا حافظه پنهان اندروید,روشتک,raveshtech

فراموش نکنید با انجام گام های بالا، اپ مورد نظر، هر آنچیزی را که نیاز دارد، درست همانند بار نخست که آن را نصب می کنید، از اینترنت دانلود خواهد کرد. البته پاک کردن حافظه پنهان داده هایی همانند logins یا بازی های ذخیره شده را پاک نمی کند.

پاک کردن داده های برنامه در اندروید

اگر می خواهید داده های برنامه مورد نظر خود را بطور کامل پاک کنید، می باید پس از انجام گام های بالا، دکمه Clear Storage یا پاک کردن داده ها رابتپید. فراموش نکنید که این کار، نام کاربری و پسورد و یا مراحل ذخیره شده یک بازی و مواردی از این دست را پاک خواهد کرد. پس در استفاده از آن کمی هشیار باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن