اخبار فناوری

آغاز تست جهانی واکسن HIV

آغاز تست جهانی واکسن HIV

آغاز تست جهانی واکسن HIV

همگی می انگاریم که زمانی در آینده فرا خواهد رسیدکه دانشمندان و پژوهشگران، سرانجام برای HIV درمانی قطعی را یافته اند.  البته تاکنون در این زمینه یافته های امیدوار کننده ای بدست آمده و هم اکنون به نظر می رسد که پژوهشگران کمپانی داروسازی Johnson & Johnson، آماده تست دارویی هستند که می اندیشند که می تواند بصورت بالقوه، واکسن HIV باشد.

واکسن تازه همانند موزائیکی چهار بنیانی از 4 بخش ساخته شده. این بخش ها به گونه ای طراحی شده اند که به تن کمک می کند تا میزان سیستم ایمنی خود را برای مبارزه با لایه های متفاوتی از ویروس ها افزایش دهد. میزان موفقیت واکسن در هنگام آزمایش روی جانوران، چیزی در حدود دو-سوم بوده و البته این نشان می دهد که داروی طراحی شده یک درمان 100% نیست، بلکه به میزان 60 تا 70 درصد از بروز آن جلوگیری می کند.

آزمایش مورد نظر قرار است که تا پایان سال 2019 روی 3600 مرد انجام پذیرد. افراد مورد نظر از مناطق اروپا، آمریکای جنوبیی و آمریکای شمالی که در بردارنده ایالات متحده آمریکا نیز می باشد، برگزیده شده اند. انظار می رود که افراد برگزیده، 6 واکسن را در طی 4 نشست دریافت کنند. نتیاج این آزمایش در سال 2023 مشخص خواهد شد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن