carاخبار فناوری

ابرخودروی Venom F5 هنسی سریعترین خودروی خیابانی جهان

ابرخودروی Venom F5 هنسی سریعترین خودروی خیابانی جهان

ابرخودروی Venom F5 هنسی سریعترین خودروی خیابانی جهان

کمپانی هنسی (Hennessey)  ابر خودروی Venom F5 را تنها با یک هدف ساخته: آن هدف هم ساخت سریعترین خودروی استریت لگال (که مجوز حرکت در خیابان های شهری را دارد) روی زمین است. Venom F5 با بدنه فیبر کربنی اش کاملا آیرودینامیک می باشد. این کمپانی به تازگی یک موتور توربوشارژ 6.6 لیتری V8 را با گیربکس 7 سرعته تک کلاچه جفت کرده بگونه ای که ونوم اف 5  با رکورد تولید 1817 اسب بخار نیرو و 1.193 پوند فوت گشتاور را برای خود به ثبت رسانده است. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

ترکیبی وزن سبک ، شاسی فیبر کربن کم کشش و موتور بسیار نیرومند به معنای این است که Venom F5 می تواند در کمتر از 10 ثانیه از سرعت 0 به سرعت  تا 186 مایل یا 300 کیلومتر در ساعت برسد ، بر این پایه ونوم اف 5 حتی سریع تر از خودروهای  مسابقه ای فرمول 1 خواهد بود. هنسی ادعا می کند که این خودرو حتی می تواند در کمتر از 30 ثانیه از سرعت 0  به سرعت 249 مایل یا 400 کیلومتر در ساعت برسد، این در حالی است که بالاترین سرعت آن بیش از 300 مایل یا 483 کیلومتر در ساعت می باشد.

 

 

جان هنسی، رئیس و مدیر عامل کمپانی Hennessey می گوید: ” ما F5 را بی زمان و timeless طراحی کرده ایم تا در طول 25 سال همچنان سطح کارایی و طراحی بی نظیری داشته باشد. ونوم F5 یک اتومبیل کاملاً تازه است و ما آن را از پایین تا بالا ، از موتور گرفته تا شاسی خودمان طراحی کرده و ساخته ایم. ما انتظار داریم Venom F5 ، بعنوان نیرومند ترین خودروی جهان، آن هم در مقیاس بادهای سهمگین فوجیتا ثبت شود، این خودرو، نخستین اتوموبیل خیابانی است که می تواند به سرعت 300 مایل یا نزدیک به 500 کیلومتر در ساعت دست یابد. ما برای دستیابی به چنین دستاوردی، با کمپانی Pennzoil  همکاری تنگاتنگی داشته ایم.”

ابرخودروی Venom F5 هنسی سریعترین خودروی خیابانی جهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا