هکرها به صورت مخفیانه، Google Home، Alexa و Siri شما را با نور لیزر کنترل می کنند
لینک پیشنهادی

برای حمایت از ما، اینستاگرام روشتک را دنبال کنید

Follow

هک شدن از طریق نور لیزر

یک تیم از محققان امنیتی به تازگی یک تکنیک بسیار هوشمندانه کشف کرده اند که به وسیله آن هکرها توانایی کنترل از راه دور و با استفاده از تزریق یک اشعه لیزری بدون صدا و نامرئی و بدون استفاده از کلمات گفتاری، دستگاه هایی را کنترل کنند.

این هک که در اصطلاح Light Commands نامیده می شود در میکروفون های MEMS که بسیار معروف و پرطرفدار هستند تعبیه شده و به نور پاسخ می دهد.

طبق آزمایش های صورت گرفته توسط تیمی از محققان دانشگاه های ژاپن و میشیگان ، یک مهاجم که در فاصله چند متری از دستگاه قرار دارد (از راه دور) ، می تواند مخفیانه این حمله را با تعدیل دامنه نور لیزر برای ایجاد موج فشار صوتی تحریک کند.

همانطور که در فیلم زیر نشان داده شده است، محققان در آزمایش های خود ، به سادگی و با استفاده از دستور “OK Google, open the garage door” درب گاراژ را باز کردند که تنها با شلیک یک پرتو لیزر به Google Home این عملیات صورت گرفت.

با استفاده از تکنولوژی Light Commands ، مهاجمان همچنین می توانند هر سیستم هوشمند دیجیتالی متصل به دستیار  صوتی هوشمند را کنترل کنند. از جمله :

  • کنترل کلید خانه های هوشمند
  • کتترل و باز کردن در های گاراژ هوشمند
  • خرید آنلاین
  • قفل از راه دور و روشن کردن وسایل نقلیه خاص
  • باز کردن قفل های هوشمند با شماره پین کاربر

در آزمایش دوم ، محققان با موفقیت همان فرمان آزمایش قبلی را صادر کردند ، اما این بار از طریق یک پنجره شیشه ای در یک ساختمانی که در فاصله 230 متری با دستگاه هوشمند Google Home قرار گرفته بود.

 

در حال حاضر ، بهترین راه حل برای جلوگیری از هک شدن دستگاه های دستیار صوتی ، از دید و دسترس خارج کردن دستگاه های هوشمند زیر می باشد.

دستگاه های هوشمند که قابلیت هک شدن از طریق تکنولوژی Light Commands
دستگاه های هوشمند که قابلیت هک شدن از طریق تکنولوژی Light Commands

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید