اخبار فناوری

قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 حتی در زمانی که چشمانتان بسته است عمل می کند

قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 حتی در زمانی که چشمانتان بسته است عمل می کند

قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 حتی در زمانی که چشمانتان بسته است عمل می کند

در گوشی های گوگل پیکسل مدل Pixel 4 و Pixel 4 XL سنسور اثر انگشت به کار نرفته است و بجای آن برای تأیید هویت بیومتریک تنها به قفل قفل تشخیص چهره تکیه نموده است.

با وجود سخت افزار پیشرفته ای که در این صفحه نمایش بزرگ به کار گرفته شده است، انتظار می رود که از نظر تئوری به اندازه تکنولوژی Face ID اپل ایمن باشد ، اما این دو تکنولوژی در یک حوزه کلیدی با یکدیگر تفاوت دارند.

شواهد گویای این است که گوشی پیکسل 4 حتی وقتی چشمان شما بسته است، عمل می کند.قفل تشخیص چهره گوگل پیکسل 4 حتی در زمانی که چشمانتان بسته است عمل می کند

این می تونه به یه مشکل بزرگ برای شما تبدیل بشه، چون افرادی که در اطراف شما (همسر دلسوز ، بچه شما و یا دوستانتان) وجود دارند تنها با اشاره گوشی به چهره شما با چشمان بسته می توانند گوشی شما را باز کنند.

البته هنوز بررسی از طرف گوگل برای این مشکل مطرح نشده است.

در وب سایت پشتیبانی پیکسل 4 نیز این مسئله تأیید شده و کاملاً صریح درباره آن بیان شده است که “سیستم تشخیص چهره تلفن شما حتی زمانی که چشمان شما بسته باشد، نیز عمل خواهد کرد.”

توصیه امنیتی ما این است که تنها از حالت قفل معمولی استفاده کنید.

در فناوری Face Id اپل گزینه ای نیز تعبیه شده است که با فعال کردن آن می توانید از عمل کردن سیستم تشخیص چهره در زمانی که چشمانتان بسته است جلوگیری کنید که متاسفانه این گزینه در گوشی گوگل پیکسل 4 وجود ندارد.

امیدوارم گوگل این ویژگی را از طریق بروزرسانی نرم افزاری در آینده نزدیک به گوشی Pixel 4 اضافه کند تا زندگی مشتریانش آسانتر شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن