گوگل اگر، هوآوی اندروید را ترک کند 800 میلیون کاربر را از دست می دهد

گوگل اگر، هوآوی اندروید را ترک کند 800 میلیون کاربر را از دست می دهد

از دست دادن بیش از 800 میلیون کاربر گوگل با ترک هوآوی از اندروید

مدیر عامل شرکت Huawei هشدار داد اگر هوآوی یکی از پیشگامان گوشی های هوشمند در جهان، از سیستم عامل آندروید گوگل دور شود، غول تکنولوژی ایالات متحده احتمالا تعداد زیادی از کاربران خود را از دست می دهد.

 Ren Zhengfei در مصاحبه ای با CNBC گفت: “Huawei یکی از خطوط اصلی منافع گوگل است و اگر ما از سیستم گوگل پشتیبانی نکنیم، گوگل در آینده 700-800 میلیون کاربر را از دست خواهد داد.

در ماه جاری این شرکت توسط دولت ترامپ پس از واشنگتن به عنوان یک شرکت جاسوسی برای پکن متهم شده است که عمده پشتیبان ارتباطات مخابراتی چین بوده است.

گوگل، سیستم عامل آندروید خود را در بسیاری از تلفن های Huawei مورد استفاده قرار داده است، گوگل از جمله شرکت های فن آوری آمریکایی است که از کار با Huawei ممنوع شده است.

شركت Silicon Valley تا تاریخ 19 اوت سال جاری مجاز به روز رسانی نرم افزاری به محصولات Huawei می باشد اما زمانی كه ممنوعیت به طور كامل به اجرا در بیاید، این امکان دیگر میسر نمی باشد.

شرکت هواوی طوری برنامه ریزی کرده است که بعد از تحریم کامل، شرکت گوگل دیگر نمی تواند به تلفن های هوشمند این شرکت چینی خدمات دهد.

سیستم عامل هواوی

Huawei قبلا اعلام کرده است که در حال پیاده سازی سیستم عامل تلفن همراه خود به نام Hongmeng می باشد و قبلا یک علامت تجاری برای آن به ثبت رسانیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا