اخبار فناوری

هوش مصنوعی DeepMind گوگل استاد بزرگ استارکرافت

هوش مصنوعی DeepMind گوگل استاد بزرگ استارکرافت

هوش مصنوعی DeepMind گوگل استاد بزرگ استارکرافت

گوگل امروز اعلام کرد DeepMind AI اولین هوش مصنوعی است که در بازی StarCraft II: Wings of Liberty به سطح استاد بزرگ رسیده است. برای کسانی که نمی دانند این بازی چگونه انجام می شود، باید گفت که دو بازیکن پس از انتخاب نژاد بیگانه دلخواه خود همانند Zerg ، Protoss و Terran با یکدیگر به رقابت می پردازند. هر یک از این نژاد ها، توانایی های متفاوتی دارند. برای آموزش ، هوش مصنوعی DeepMind از سه شبکه عصبی جداگانه استفاده کرد و هر یک را به یک نژاد بیگانه  که در بازی حضور دارد اختصاص داد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید

 

 

DeepMind همچنین به داتِپِیِ (database – پایگاه داده)  بزرگی از بازیهای گذشته ارائه شده توسط Blizzard که توسعه دهنده Starcraft است دسترسی پیدا کرد و سپس از آن برای آموزش عوامل خود و تقلید از حرکت بازیکنان قوی استفاده نمود. سپس عوامل خود را در جاهای گوناگون کلون کرده و برای بهبود مهارتهایشان آنها را در برابر یکدیگر قرار داد. هوش مصنوعی توانست ایجنتی بسازد که ضعفهای ایجنت ها و عوامل اصلی خود را شناسایی می کرد. این استراتژی به او این امکان را داد تا بهترین راه را برای بهبود نیروهایش در بازی پیدا کند.

دِو سیلور ، رهبر گروه پژوهشی آزمایشگاه یادگیری تقویتی می گوید: “یکی از اصلی ترین چیزهایی که ما واقعاً از آن هیجان زده ایم این است که استارکرافت چالش های زیادی را مطرح می کند که در واقع چالش های موجود در جهان واثعی ما هستند. ما Starcraft را به عنوان یک حوزه سنجش برای درک دانش هوش مصنوعی و پیشرفت آن جهت ایجاد شبکه های پیچیده تر استفاده می کنیم.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن