اخبار فناوریبرجسته ترین مطالب

دیدن دایناسورها در واقعیت افزوده گوگل با استفاده از گوشی موبایل

دیدن دایناسورها در واقعیت افزوده گوگل با استفاده از گوشی موبایل

دیدن دایناسورها در واقعیت افزوده گوگل

کمپانی گوگل با همکاری کمپانی های یونیورسال برند دیولوپمنت (Universal Brand Development) ، امبلین اینترتینمنت (Amblin Entertainment) و لودیا (Ludia) تا 1 دایناسور جهان ژوراسیک (Jurassic World) را به بخش جانداران واقیت فزوده خود اضافه کند.شما می توانید در هنگام جستجوی گوگل ، واقعیت افزوده دایناسور معروف سینمای هالیوود یعنی تی رکس (T. Rex) را در اتاق نشیمن خود بچرخانید یا چرای استِگوساروس (Stegosaurus) را در فضای دلخواه خود ببینید. شما برای این کار می توانید در گوشی خود دایناسور دلخواه خود را در گوگل جستجو کرده و دکمه View in 3D را بتپید و به سادگی آن را چرخانده و یا زوم آن را تنظیم کنید. برای دیدن حیوانات سه بعدی گوگل می توانید، آموزشی را که پیشتر ارائه داده ایم ببینید.

 

پس از تپیدن View in 3D، کاربران می توانند دایناسور را با استفاده از فناوری AR وارد فضای اتاق خود کرده و اندازه آن را تنظیم کنند تا بزرگی آن را نسبت به اشیاء اطراف خود دریابند. اگر از دستگاه Android بهره می برید، می توانید با افزایش صدای دستگاه، صدای غرش و حتی صدای پای دایناسور را بشنوید.

دیدن دایناسورها در واقعیت افزوده گوگل با استفاده از گوشی موبایل
دیدن دایناسورها در واقعیت افزوده گوگل با استفاده از گوشی موبایل

آمیلو سانین (amilo Sanin) سرپرست ساخت کاراکترهای لودیا (Ludia) می گوید: ” برای ساخت دایناسورهای سه بعدی ، هنرمندان کانسپت کار ما پژوهش های نخستین خود را برای یافتن آفراس (information – اطلاعات) در مورد آفریده ها و مخلوقات مورد نظر، آغاز نمودند. آنها نه تنها به بررسی کتاب های مربوطه پرداختند، بلکه حتی با دیرینه شناسان و تیم جهان ژوراسیک (Jurassic World)  نیز کار کردند تا بتوانند نمونه های 3D را تا آنجا که می توانند به واقعیت نزدیک کنند. برای نمونه آنها حتی کوچکترین جزئیات و ناهمگونی هارا در رنگ و الگوهای پوست دایناسورها بازسازی نمودند. “

منبع
techeblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا