robotscienceاخبار فناوری

تاکسی های پرنده (ولوکوپتر) بزودی در اسمان خواهند بود

تاکسی های پرنده (Volocopter) بزودی در اسمان خواهند بود

انطور که گفته میشود در سال اینده تاکسی های پرنده در دبی , المان,سنگاپور به پرواز در خواهند امد.این تاکسی ها نه پرنده است نه هواپیما , بلکه ولوکوپتر, نامی شبیه هلیکوپتر نامیده میشود,اولین اتومبیل کاملا مجهز و برقی با قابلیت پرواز و فرود ایمن.

در یک نگاه ممکن است فکر کنید این ایده ای از یک فیلم علمی تخیلی میباشد که یک اینده دور را نشان میدهد اما در واقعیت شاید در سال اینده این تاکسی پرنده در اسمان شهر شما به پرواز در بیاید و شما مانند تاکسی و اتوبوس برای حمل و نقل از این وسیله استفاده کنید.

تاکسی های پرنده (ولوکوپتر) بزودی در اسمان خواهند بود

این وسیله نقیله یکی از فناوری های برجسته ای بود که در جشنواره تکنولوژی سبز (Greentech festival) در برلین معرفی شد . شاید برایتان جالب باشد که بدانید جشنواره تکنولوژی سبز رویدادیست با هدف نمایش تکنولوژی و خلق اینده ای سبز تر برای زمین.

در مورد تاکسی های پرنده روزبرگ به خبرگزاری cnn میگوید این موضوع برای 10 سال اینده نیست بلکه سال اینده این فناوری وارد تجارت میشود و در المان و سنگاپور و دبی به بهرده برداری خواهند رسید. همچنین میگوید این پدیده یک انقلاب در حمل و نقل انسان ها خواهد بود و علاوه بر این از تراکم شهرها نیز کاسته میشود و میتوانیم از مسیر های هوایی هم استفاده کنیم.

تاکسی های پرنده (ولوکوپتر) بزودی در اسمان خواهند بود

این تاکسی های پرنده یا ولوکوپترها از فناوری بدون سرنشین استفاده میکنند و باطری ها انها قبل از ادامه هر سفر توسط ربات ها تعویض میشود. هدف نهایی جا به جایی 100.000 مسافر در ساعت در نقاط مختلف جهان تا 10 سال اینده میباشد.

میتوان گفت این فناوری مدرن در دسترس اکثریت مردم جهان قرار خواهد گرفت, اینده سبز توسط greentech اغاز شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن