robotاخبار فناوری

ساخت ربات ماهی پرنده در امپریال کالج لندن

ساخت ربات ماهی پرنده در امپریال کالج لندن

ساخت ربات ماهی پرنده در امپریال کالج لندن

مهندسان می دانند که ساخت ربات هایی که طبیعت را تقلید می کنند یکی از سخت ترین کارهای ممکن است ، اما تیمی در امپریال کالج لندن به تازگی یک قدم به آن نزدیکتر شده اند. آنها یک ربات ماهی پرنده ساخته اند که مجهز به پمپ کوچک در بخش پشتی می باشد که آب را از پیرامون می گیرد و سپس در یک اتاق واکنش آن را با کاربید کلسیم ترکیب می کند تا گاز استیلن قابل اشتعال تولید کند ، سوختن گاز استلین ماهی را به بیرون آب پرت می کند.

دانشمندان این ربات ماهی پرنده را در آزمایشگاه ،دریاچه و حتی یک مخزن موج آزمایش کرده اند، این آزمایش ها ثابت کرده که این ربات ماهی پرنده می تواند حتی از دست وضعیت های دشوار و مواج نیر بگریزد، زیرا نیرویی 25 برابر وزن روبات تولید می کند که بخت بیشتری را برای چیرگی بر امواج سخت و طوفانی دریا فراهم می کند.

میرکو کواچ هدایتگر آزمایشگاه روباتیک هوایی در ایمپریال می گوید: ” ما برای کاهش مواد بکار رفته در ربات ماهی، از ترکیباتی شیمیایی استفاده کرده ایم که به آب واکنش نشان می دهند.  از اینرو محفشه بصورت انفعالی پر می شود و آب محیط پیرامون بعنوان پیستون عمل می کند. محفظه بطور جدی پر می شود و آب محیط به عنوان پیستون عمل می کند ، ما می توانیم با یک قسمت متحرک یک چرخه احتراق کامل را بیافرینیم، و در پایان این پمپ است که آب را با سوخت ترکیب می کند.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن