how toاندروید

حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید

حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید

آیا تا کنون برای شما هم پیش آمده که در هنگام اتصال دستکاه های بلوتوثی اندروید با دشواری روبرو شده باشید و کل بیخیال انجام آن شده باشید؟ از آنجا که ما هم گاهی با چنین مشکلی دست و پنجه نرم کرده ایم، کوشیده ایم تا 6 روش را برای چارش و گشایش این مشکل به شما همراهان گرامی نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

پیش از آنکه وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و یا اینکه چارش هایی پیچیده را دنبال کنید، بهتر است که پیش از هر کاری بررسی های اولیه را انجام دهید و در این میان بررسی خود دستگاه بلوتوثی اهمیت بالایی دارد. در گام نخست ببینید که دستگاه بلوتوثی شما شارژ باتری کافی برای اتصال دارد یا خیر زیرا برخی از لوازم جانبی بلوتوثی به دلیل کمی شارژ و یا داشتن درصد شارژ مشخص، به گوشی اندروید شما متصل نخواهند شد.

اگر دیدید مشکل از کمی شارژ باتری دستگاه بلوتوث نبود، از اتصال درست دستگاه به گوشی خود مطمئن شوید. افزون بر این می باید از قرار داشتن دستگاه بلوتوث در حالت جفت شدن یا pairing نیز مطمئن گردید و اینکه دستگاه دیگری در همان زمان بدان متصل نباشد. اگر باز هم مشکل برطرف نشده می توانید 6 گام زیر را دنبال کنید.

 1. خاموش و روشن کردن دستگاه بلوتوثی

هنگام که گوشی یا تبلت اندروید شما به لوازم جانبی بلوتوثی همچون هندزفری متصل نشد، بهتر است که دستگاه بلوتوثی خود را یک بار خاموش کرده و پس از چند ثانیه آن را روشن کنید و دوباره به فرایند جفتاند یا pairing آنها بپردازید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ
 1. فراموشاندن یا forget کردن دستگاه

اگر پیشتر دستگاه را به گوشی یا تبلت خود وصل کرده اید اما دیگر دستگاه های شما به یکدیگر متصل نمی شوند، بهتر است که آن را در تنظیمات گوشی یا تبلت خود فراموشانید یا forget کنید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 • در گوشی یا تبلت اندروید خود به بخش Setting یا تنظیمات بروید و پس از آن Connected devices یا دستگاه های متصل را بگذارید. توجه داشته باشید که بسته به برند دستگاه شما و مدل آن با نام هایی همچون Bluetooth، Blutooth Settings و مواردی از این دست روبرو شوید.
  حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
  حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
 • اکنون در بخش Previously Connected Devices یا دستگاه های از پیش متصل شده، آیکون چرخ دنده را که روبروی نام دستگاه بلوتوث است بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
  فراموشاندن یا forget کردن دستگاه
  فراموشاندن یا forget کردن دستگاه
 • اگر در لیست نمایش داده شده دستگاه ها ها دستگاه مورد نظر را نمی بینید منوی See all را بتپید تا دیگر دستگاه ها نیز نمایش داده شوند.
  دستگاه های از پیش متصل شده بلوتوی به اندروید منوی See all تنظیمات بلوتوث اندروید
 • در برگه Device details یا جزئیات دستگاه، آیکون Forget یا فراموش کردن را بتپید. سپس در پنجره نمایان شده Forget Device یا فراموش کردن دستگاه را برای تائید کار بتپید.
  پاک کردن اطلاعات اتصال دستگاه بلوتوثی به اندروید پاک کردن اطلاعات اتصال دستگاه بلوتوثی به اندروید
 • اکنون به برگه Bluetooth settings یا تنظیمات بلوتوث بازگردید و دکمه Pair new device را برای اتصال دوباره دستگاه بتپید. اگر پنجره تائید جفشت شدن دستگاه نمایان شد کد مورد نظر را وارد کرده و دکمه OK را بتپید.
  اتصال دوباره دستگاه بلوتوث به گوشی اندروید اتصال دوباره دستگاه بلوتوث به گوشی اندروید
 1. ریستارت کردن دستگاه بلوتوثی

اگر باز هم دستگاه های شما به یکدیگر متصل  نشدند، بهتر است که آنها را ریستارت کنید، این کار را نخست با دستگاه بلوتوث انجام دهید و اگر پاسخی نگرفتید، بهتر است که گوشی یا تبلت خود را نیز ریستارت نمائید.

 1. ریست کردن دستگاه بلوتوثی

بسته به طرح، ویژگی ها و نوع دستگاه شما، فرایند ریست کردن آن می تواند متفاوت باشد. برای ریست کردن برخی از دستگاه های بلوتوثی می توان دکمه Power آن را برای چند ثانیه نگه داشت. در برخی دیگر می باید دکمه Power و Volume را برای چند ثانیه نگه داشت. البته ما به شما سفارش می کنیم که برای این که حتما برگه راهنمایی دستگاه خود را ببینید.اگر باز هم دستگاه شما متصل نشد بهتر است تنظیمات شبکه را ریست نمائید.

حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار

 1. ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی و تبلت اندروید

این روش زمانی پیشنهاد می شود که گوشی یا تبلت شما به هیچ دستگاه بلوتوثی متصل نمی شود. با این کار همه پیکره بندی های، دستگاه ها و اتصالات روی شبکه شما ریست خواهد شد. این تغییر حتی دیگر اتصالات شبکه همچون Wi-Fi، اینترنت گوشی و یا VPN را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 • به بخش Settings یا تنظیمات گوشی یا تبلت خود رفته و پس از آن System را برگزینید.حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
 • پس از آن Advanced یا پیشرفته را بتپید و Reset options یا گزینه های بازنشانی را انتخاب کنید.
  ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی و تبلت اندروید ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی و تبلت اندروید
 • Reset Wi-Fi, mobile, & Bluetooth را بتپید.
  Reset Wi-Fi, mobile, & Bluetooth
  Reset Wi-Fi, mobile, & Bluetooth
 • در پایان دکمه Reset Settings را بتپید.
  دکمه Reset Settings اندروید
  دکمه Reset Settings اندروید
 • پسورد، پین کد یا الگوی احراز هویت خود را وارد کنید.
  حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
  حل مشکل متصل نشدن بلوتوث به موبایل یا تبلت اندروید با 6 راه کار
 1. آپدیت دستگاه بلوتوث

اگر گوشی یا تبلت اندروید خود را به تازگی آپدیت کرده اید و یا اینکه دارای اندروید کهنه و قدیمی استاحتمالا شما با یک باگ نرم افزاری روبرو هستید، از این روی بهتر است که گوشی یا تبلت اندروید خود را به روزرسانی کنید. برای این کار به مسیر Settings > System > Advanced > System Update بروید و دکمه Check for updates با بررسی به روزرسانی ها را بتپید.

منبع
guidingtech

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا