روش پین کردن فولدر در Quick Access ویندوز

روش پین کردن فولدر در Quick Access ویندوز

روش پین کردن فولدر در Quick Access ویندوز

اگر شما هم در کار روزانه خود از ویندوز استفاده می کنید و ویندوز شما نیز به دلایل کاری بسیار شلوغ است و پیدا کردن پوشه های دلخواه نیز برای شما دشوار است، بی گمان یکی از بهترین کار های ممکن، بوک مارک کردن پوشه ها و فولدرهای ویندوز می باشد تا بتوانید به آنها دسترسی سریعی داشته باشید. در این آموزش می خواهیم چگونگی پین کردن پوشه و فولدر دلخواه را در Quick Access به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

همانند jump list در بخش نوار وظیفه، برنامه Windows File Explorer، دارای یک بخش ناوبری و مسیریابی در سمت چپ پنجره اش می باشد که می توانید با کلیک Quick Access بدان دسترسی پیدا کنید. همانگونه که از نام این ویژگی پیداست، شما می توانید پوشه ها و فولدرهای دلخواه خود را در آن Pin کنید تا بدان ها دسترسی سریعی داشته باشید.

لیست Quick Access همچنین در بخش File Explorer شما نیز نمایان می شود. هنگامی که شما آیتمی  را در Quick Access پین می کنید، شما می توانید با راست-کلیک File Explorer، به همان آیتم های پین شده در بخش Quick Access دسترسی داشته باشید.

فروش ویژه A71

چگونه می توانیم پوشه و فولدر دلخواه خود را در بخش Quick Access پین کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. در Windows File Explorer، پوشه دلخواه خود را پیدا کنید.
  2. روی پوشه راست-کلیک کرده و در فهرست باز شده، گزینه Pin to Quick Access را کلیک کنید.

البته بعنوان روش جایگزین اگر در Windows File Explorer هستید، می توانید با drag and drop یا گرفتن و کشیدن و رها کردن پوشه روی نوشته Quick Access در سمت چپ، بصورت دستی پوشه دلخواه خود را پین کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا