ابرخودرو کیت کار F9R کمپانی Factory Five Racing

ابرخودرو کیت کار F9R کمپانی Factory Five Racing

ابرخودرو کیت کار F9R

خودروهای کیت معمولاً در دسته ابرخودروهای کارخانه ای جای ندارند ، اما Factory Five Racing قصد دارد این روال را تغییر دهد. “F9R” یک ابرخودرو mid-engined DIY است که با پیشرانه 9.5 لیتری V12 تاوانده (powered – توان یافته) شده که 755 اسب بخار نیرو و 700 پوند فوت گشتاور تولید می کند. بدنه این خودروی دو صندلی از کامپوزیت های فیبر کربن ساخته شده است ، در حالی که بال بزرگ بزرگ ، اسپلیتر جلو و دیفیوزر پشتی آن، مِهتوم (maximum – حداکثر) فرونیرو (downforce) را برای آن فراهم می کند. برای آگاهی بیشتر ویدئوی زیر را ببینید.

وزن  ابرخودرو F9R کمتر از 2400 پوند یا 1090 کیلوگرم می باشد. این خودرو از یک پِیچرخ (wheelbase – فاصله‌ میان محور جلو و محور پشتی خودرو برحسب‌ اينچ‌)  104 اینچی بهره می برد که پهنای آن 78 اینچ و بلندی آن 46 اینچ می باشد. یک پوشش فیبر کربن شفاف از تنه آن محافظت کرده و 4 اگزوز پشتی آن نیز نمودی آشکار دارد. این ابرخودرو DIY همچنین می تواند موتورهای جعبه کوچک Ford و حتی دیگر موتورهای ماژولار فورد و پیشرانه های LS را در خود جای دهد. پیشبینی می شود که تولید F9R در سال 2020 آغاز شده و در 2021 به خریداران تحویل داده شود.

kit car  یا کیت کار چیست

کیت کار، خودرو ای است که کلیت آن با بخش هایی از قطعات فروخته شده کارخانه های دیگر ساخته می شود. بعبارت دیگر قطعات خریداری شده در یک خودرو کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات معمولا دربردار بسیاری از سیستمهای اصلی مکانیکی مانند موتور و گیربکس است که یا از واشیم های (vehicles – وسایل نقلیه) اهدا شده تهیه شده و یا اینکه از دیگر فروشندگان خریداری می شود.

ابرخودرو کیت کار F9R کمپانی Factory Five Racing
ابرخودرو کیت کار F9R کمپانی Factory Five Racing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا