شمار 1.5 میلیاردی تبلیغات انتخاباتی مایکل بلومبرگ در فیسبوک برای انتخابات آمریکا

شمار 1.5 میلیاردی تبلیغات انتخاباتی مایکل بلومبرگ در فیسبوک برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

شمار 1.5 میلیاردی تبلیغات انتخاباتی مایکل بلومبرگ در فیسبوک

بر پایه گزارش یکی از آنالیزورهای روزنامه گاردین، تبلیغات و آگهی های یکی از کاندیداهای حزب دموکرات با نام مایکل بلومبرگ جهت انتهابات ریاست جمهوری، در شبکه Facebook، بیش از دو برابر همه آگهی ها و تبلیغاتی بوده که دیگر کاندیدهای در این شبکه اجتماعی انجام داده اند. بر پایه گفته های گزارشگر گاردین از مجموع ۲.۳ میلیارد تبلیغات انتخاباتی که در فیسبوک صورت پذیرفته، 69% آن متعلق به مایکل بلومبرگ است که رقمی معادل 1.5 میلیارد را در بر می گیرد.

"<yoastmark

بلومبرگ از 3 ماه پیش که کمپین تبلیغ انتخاباتی خود در Facebook را آغازیده، هزینه 45 میلیون دلاری را صرف نموده که این میزان دوبرابر هزینه انتخاباتی دونالد ترامپ در سال 219 میلادی می باشد.

رقیبان مایکل بلومبرگ در تبلیغات شبکه های اجتماعی

دونالد ترامپ با میزان 12%، نزدیکترین کاندیدای رقیب بلومبرگ در تبلیغات فیسبوک است و البته نزدیکترین رقیب دموکرات اون نیز با 7 % در جایگاه سوم تبلیغات انتخاباتی فیسبوک جای دارد.

تبلیغات بلومبرگ در تلویزیون و گوگل

تبلیغات بلومبرگ در تلویزیون و گوگل
تبلیغات بلومبرگ در تلویزیون و گوگل

دارایی میلیاردی مایکل بلومبرگ باعث شده تا او هزینه های سنگینی را صرف کمپین های تبلیغی انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا کند. او برای تبلیغات تلویزیونی خود تا کنون نزدیک به 126 میلیون دلار هزینه نموده و هر هفته بصورت میانگین 5 میلیون دلار را نیز بابت تبلیغات خود در Google پرداخته است.

منبع گزارش تحلیلی گاردین

بنگاه خبری گاردین برای ارائه چنین آنالیزی از بایگانی تبلیغات سیاسی Facebook بهره برده و به کمک آن توانسته 142937 مرتبط با مایکل بلومبرگ را جمع آوری نماید که از  اواخر سال 219 آغاز شده.

کمپین انتخاباتی اینستاگرام

تبلیغات دیجیتال بلومبرگ در اینستاگرام هم جالب توجه است زیرا او با پرداخت هزینه های سنگین به اینفلوئنسرهای شبکه اینستاگرام از آنها خواسته بود تا محتویات پیج های خود را به تبلیغات او اختصاص بدهند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا