اندرویداندروید پی

روش استفاده از ذره بین اندروید

روش استفاده از ذره بین اندروید

روش استفاده از ذره بین اندروید

اندروید گزینه های دسترسی پذیری دیگری برای کاربران دارد که می توانید از آن برای خواندن نوشته های ریز وبسایت ها یا آیتم های دستگاه خود بهره ببرید. Screen Magnification یا ذربین، یا بزرگنمایی لمسی به شما این امکان را می دهد تا با تپیدن یک دکمه یا سه-تپ (سه بار زدن روی نمایشگر) هر برنامه ای را که در گوشی یا تبلت اندروید خود در حال استفاده از آن هستید، بزرگنمایی کنید. در این آموزش روش بزرگنمایی آیتم ها در گوشی یا تبلت اندروید را به شما نشان می دهیم، پس با ما همراه باشید.

البته بسته به سازنده تبلت یا گوشی اندروید و یا نسخه اندروید مورد استفاده در آنها، گام های استفاده شده در این آموزش شاید کمی با چیزی که شما می بینید تفاوت داشته باشد، اما کلیت کار یکسان است. در این آموزش ما از گوشی سامسونگ با سیستم عامل اندروید Pie استفاده می کنیم.

چگونه می توانیم با فعال کردن ذره بین اند,رید، محتویات برنامه های اندروید را بزرگ نمایی کنیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. به بخش Settings یا تنظیمات گوشی یا تبلت اندروید خود بروید. برای این کار با انگشت خود لبه بالای گوشی را پایین بکشید تا سویا نِویت (notification shade – سایه اعلان) آن باز شود. سپس آیکون چرخ دنده را بتپید تا به بخش تنظیمات بروید. بعنوان روش جایگزین می توانید آیکون Settings را در کشوی برنامه نیز پیدا کنید.روش افزایش سایز متن در اندروید 9
  2. در منوی تنظیمات دستگاه اندروید خود Accessibility یا قابلیت دسترسی را بتپید تا وارد منوی دسترسی پذیری ها شوید.در منوی تنظیمات دستگاه اندروید خود Accessibility یا قابلیت دسترسی را بتپید تا وارد منوی دسترسی پذیری ها شوید.
  3. در اینجا ممکن است بخش قابلیت دسترسی گوشی یا تبلت شما کمی متفاوت باشد. کاربران سامسونگ می باید در اینجا گزینه Visibility Enhancements یا بهبود قابلیت دید را بتپند، در حالی که دیگر کاربران می باید منوی Magnification یا بزرگنمایی را در اندروید 9 بتپند.در منوی تنظیمات دستگاه اندروید خود Accessibility یا قابلیت دسترسی را بتپید تا وارد منوی دسترسی پذیری ها شوید.
  4. اگر گوشی یا تبلت شما سامسونگ است، در اینجا Magnification را بتپید. دیگر کاربران نیازی به انجام این گام ندارند.روش استفاده از ذره بین اندروید
  5. سپس در گوشی سامسونگ خود گزینه Tap Button to Magnify را بتپید. در دیگر گوشی ها می باید گزینه Magnify with Shortcut یا بزرگنمایی با میانبر را برگزینید.

شما می توانید گزینه triple-tap یا سه-تپ و یا همان ضربه سه تایی را انتخاب کنید.سپس در گوشی سامسونگ خود گزینه Tap Button to Magnify را بتپید. در دیگر گوشی ها می باید گزینه Magnify with Shortcut یا بزرگنمایی با میانبر را برگزینید

  1. در منوی مربوطه می توانید با تپیدن گوکه (toggle – سوئیچ) On، گزینه triple-tap magnification یا magnification shortcut را فعال کنید.
    حتی این امکان را دارید تا هر دو گزینه را فعال کنید.روش استفاده از ذره بین اندروید
  2. پس از فعال کردن ذربین یا بزرگ نمایی لمسی اندروید، برای نمونه وارد مرورگر دلخواه خود شوید. سپس در منوی پایین ، آیکون قابلیت دسترسی را بتپید و یا با سه-تپ روی نمایشگر گوشی یا تبلت، بخش مورد نظر را بزرگنمایی کنید.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن