Firefoxhow toاندروید

فعال کردن زوم اجباری در فایرفاکس اندروید

فعال کردن زوم اجباری در فایرفاکس اندروید

فعال کردن زوم اجباری در فایرفاکس اندروید

اگر برای خواندن متن وبسایت ها در گوشی یا تبلت اندروید خود مشکل دارید و نمی توانید آن را بخوبی بخوانید، می توانید با زوم در (zoom in) در آن، این مشکل را برطرف نمائید. البته متاسفانه این امکان برای همه وبسایت ها فراهم نمی باشد. البته شما می توانید با زور و force محتوای سایت دلخواه خود را دَرزومید (zoom in – بزرگنمایی کنید).

مرورگر فایرفاکس همیشه بعنوان مرورگر جانشین کروم شناخته می شود. این مرورگر نیز به شما این امکان را می دهد تا محدودیت های زوم برخی از وبسایت ها را پشت سر گذاشته و یه سادگی در آنها زوم کنید. در این آموزش می خواهیم روش زوم کردن اجباری در مرورگر فایرفاکس را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

 چگونه می توانیم Always Enable Zoom را در مرورگر فایرفاکس گوشی یا تبلت اندروید خود فعال کنیم؟

مرورگر گوگل کروم، مرورگر پیش فرض بیشتر دستگاه های اندروید در سراسر جهان است. برای انجام کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. در گوشی یا تبلت اندروید خود مرورگر فایرفاکس را باز کنید. سپس منوی سه نقطه ای را در بالا-راست یا بالا-چپ برنامه بتپید.
  2. در فهرست باز شده گزینه Settings یا تنظیمات را یافته و آن را انتخاب کنید.
  3. بخش تنظیمات مرورگر Firefox را به پایین پیموده و گزینه Accessibility یا قابلیت دسترسی را بتپید.
  4. در بخش Accessibility گوکه (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Always Enable Zoom یا فعال کردن اجباری بزرگنمایی را بتپید.

با فعال کردن گزینه Always Enable Zoom، فایرفاکس به شما اجازه می دهد تا هر وبسایتی را دَرزومید (zoom in – بزرگ نمایی کنید)، حتی وبسایت هایی را که در این زمینه محدودیت دارند. برای درزومیدن وبسایت مورد نظر می توانید با انگشتانتان و استفاده از حالت نیشگون (pinch) یعنی دور کردن انگشتان از هم، وبسایت دلخواه خود را دَرزومید (zoom in – بزرگ نمایی کنید).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا