Chromehow toاندروید

فعال کردن زوم اجباری در مرورگر کروم اندروید

فعال کردن زوم اجباری در مرورگر کروم اندروید

فعال کردن زوم اجباری در مرورگر کروم اندروید

اگر برای خواندن متن وبسایت ها در گوشی یا تبلت اندروید خود مشکل دارید و نمی توانید آن را بخوبی بخوانید، می توانید با زوم در (zoom in) آن، این مشکل را برطرف نمائید. البته متاسفانه این امکان برای همه وبسایت ها فراهم نمی باشد. ولی شما می توانید با زور و force محتوای سایت دلخواه خود را دَرزومید (zoom in – بزرگنمایی کنید).

مرورگر کروم به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از ویژگی های های تو-ساختش، برای  دَرزوم (zoom in – بزرگنمایی کردن) متن استفاده کنید. افزون بر این البته می توانید باز هم با استفاده از ویژگی های تو-ساخت اندروید، سایز متن را بزرگ کرده و یا این که از ذره بین برای دیدن متن استفاده کنید.

چگونه می توانیم Force Zoom  را در مرورگر کروم گوشی یا تبلت اندروید خود فعال کنیم؟

مرورگر گوگل کروم، مرورگر پیش فرض بیشتر دستگاه های اندروید در سراسر جهان است. برای انجام کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. در گوشی یا تبلت اندروید خود مرورگر کروم را باز کنید. سپس منوی سه نقطه ای را در بالا-راست یا بالا-چپ برنامه بتپید.
  2. در فهرست باز شده گزینه Settings یا تنظیمات را یافته و آن را انتخاب کنید.
  3. بخش تنظیمات مرورگر Chrome را به پایین پیموده و گزینه Accessibility یا قابلیت دسترسی را بتپید.
  4. در بخش Accessibility تیک کنار گزینه Force Enable Zoom یا فعال کردن اجباری بزرگنمایی را بتپید. افزون بر این شما می توانید Text scaling یا اندازه قلم نوشتار را با استفاده از سُریتِر (slider – اسلایدر) افزایش دهید تا سایز متن بزرگتر شود.
  5. با فعال کردن گزینه Force Enable Zoom، کروم به شما اجازه می دهد تا هر وبسایتی را دَرزومید (zoom in – بزرگ نمایی کنید)، حتی وبسایت هایی را که در این زمینه محدودیت دارند. برای درزومیدن وبسایت مورد نظر، می توانید با انگشتانتان و استفاده از حالت نیشگون رو به بیرون (pinch) یعنی دور کردن انگشتان از هم، وبسایت دلخواه خود را دَرزومید (zoom in – بزرگ نمایی کنید).

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا