EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

اخرین باری که جسی پینکمن (Jesse Pinkman) این دانش آموز کله شق و احساساتی را با بازی آرون پاول را ملاقات کردیم , ازاد بود و از ته قلبش فریاد میکشید و با سرعت از ما دور میشد, اخرین لحظاتش در سریال Breaking Bad قدرتمند و افسانه ای بود اما ظاهرا برای ببیندگانش کافی نبود, خسه پینکمن در سکانس اخر سریال با سرعت تمام از ما دور شد و رفت اما به کجا ؟

EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

جسی پینکمن بار دیگر در فیلمی ساخته Netflix به نام El Camino: A Breaking Bad Movie بازگشته است. این فیلم دنباله ای از زندگی یک از شخصیت های اصلی سریال محبوب Breaking Bad ,ساخت شبکه ABC است , فیلمی شبیه به اسپین آفی که از saul goodman وکیل پر دردسر سریال Breaking Bad به نام بهتر از با سول تماس بگیرید (Better Call Saul) ساخته شد.سوال اصلی در مورد این فیلم این است که ایا این پایانی است که ما انتظار داشتیم و آیا El Camino میتواند مفهومی را به یکی از بهترین سریال های ساخته شده تاریخ اضافه کند یا خیر.

سریال Breaking Bad بیش از 10 سال قبل در سال 2008 اغاز و 6 سال قبل در سال 2013 به پایان رسید.در صحنه پایانی سریال , داستان والتر وایت که در ابتدا یک معلم شیمی میانه رو و ارام بود و ناگهان تبدیل به پادشاه مواد مخدر شد با ترکیبی از مهندسی و اختراع  و شلیک و آتش به پایان رسید, اما جسی پایانی ناخوشایند و مبهم داشت.
در قسمت های اخر جسی پینکمن توسط چند قاچاقچی مواد مخدر نئونازی زندانی و محکوم به زندگی و تولید مواد مخدر در حفره ای در زیر زمین شده بود. وینس گیلیگان(Vince Gilligan) سازنده و نویسنده این فیلم جدید و همچنین خالق سریال حالا تصمیم گرفته است تا جسی را در کانون توجه قرار داده و دنباله داستان را به تصویر بکشد.

EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

EL Camino دقیقا از نقطه ای اغاز میشود که سریال Breaking Bad به پایان رسید , جایی که جسی سوار بر ماشین با نهایت سرعت به پیش میرود, پایان داستان به گونه ای مبهم بود که ببیننده میتوانست یک پایان خوش را برای جسی متصور شود , اما زندگی واقعی و مخصوصا Breaking Bad اینچنین نیست.حتی زمانی که جسی پینکمن با بازی Aaron Paul از بدترین و تلخ ترین تجربه زندگی خود جان سالم بدر میبرد باز هم مستقیم وارد دردسر و مشکلات دیگری میشود.

سریال Breaking Bad جدای از فرمولی که والتر وایت برای تولید مواد مخدر داشت, فرمولی دیگری نیز برای شخصیت هایش داشت , شخصیت هایی که همیشه نقشه های بزرگ در سر داشتند ولی مشکلات کوچک اما فراوان آنها را از مسیر خود خارج میکرد و حالا در El Camino همین فرمول را در مورد ادامه مسیر جسی بعد از سریال شاهد خواهیم بود.

 

در طول راه جسی با شخصیت هایی که نقش پررنگی در سریال نداشتند ملاقات میکند , البته ببیننده نیازی به بیاد اوردن همه این شخصیت ها ندارد , دیالوگ ها و شخصیت ها دوباره میتوانند لذتی که از تماشای سریال Breaking Bad میبردید را برای ما زنده کنند.موضوعی که باعث برجستگی داستان فیلم میشود گنجاندن صحنه ها و فلاش بک هایی از گذشته است و حالا داستان های جدیدی هم به آنها افزوده شده است,شخصیت های جالبی در فیلم گنجانده شده است که در حال انجام کارهای عجیب و غریبی هستند و ببینده نمیتواند حدس بزند موضوع قرار است به کجا ختم شود.

 نقد فیلم El Camino: A Breaking Bad Movie,معرفی فیلم جدید,breaking bad

جسی در El Comino در حالا تلاش و تقلا برای کنار آمدن با گذشته و تلاش برای رهایی از رنج و شکنجه ایست که در طول دوره ای که زندانی نئونازی ها بود محتمل شده است, غلبه کند,بخش های زیادی از فیلم حول شخصیت هایی است که در حتی در سریال اصلی نقش فرعی داشتند.ممکن است ببینده انتظار فیلمی قاطعانه تر و جذاب تر از سریال را داشته باشد اما با دیدگاهی فارغ از اینکه چقدر عاشق Breaking Bad بودید یا از این سریال متنفر بودید , El Comino را میتوان به عنوان یک قسمت دیگر از سریال در نظر گرفت نه یک فیلم تلویزیونی مستقل و تک قسمتی.

به نوعی میتوان گفت El Comino پیوندی بین بخشهای حذف شده سریال است که تماشای آنها لذت بخش اما غیر ضروریست و البته یاداور عظمت سریال Breakin Bad به عنوان شاهکاری در تاریخ سریالها میباشد, در پایان سریال ما فکر میکردیم همه چیز تمام شد اما با El Comino وارد دنیایی تازه ای از داستان شدیم , آیا میتوان گفت این فیلم پایان Breaking Bad بود یا باید انتظار دنباله ای از آن را داشته باشیم ؟

EL Camino فیلمی از سریال Breaking Bad

برای جمع بندی میتوان گفت El Comino فیلمی زیبا برگرفته شده از یک سریال چشم نواز تلویزیونی است و همچنین ملاقات دوباره جسی پینکمن برای طرفداران سریال اصلی خالی از لطف نیست,ولی این فیلم را فقط میتوان به افرادی پیشنهاد کرد که سریال Breaking Bad را به طور کامل تماشا کرده اند , اگر این سریال را ندیده اید این فیلم پیام و جذابیت چندانی برای ببینده خود نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا