ساخت توپ آب های خوراکی برای کاهش مصرف بطری های پلاستیکی

ساخت توپ آب های خوراکی برای کاهش مصرف بطری های پلاستیکی

ساخت توپ آب های خوراکی

اوهو یا Ooho یک غشاء خوراکی ، بی مزه و زیست تخریب پذیر است که از جلبک دریایی ساخته شده است که می تواند در یک حباب کوچک، آب و مایعات دیگر را در خود نگه دارد. این محصول بخشی از آرزوی آزمایشگاه Skipping Rocks برای پیشگامی در استفاده از مواد طبیعی گیاهان و جلبک دریایی برای ساخت بسته بندی هایی است که می تواند درمقابله با مشکل پسماندهای پلاستیکی بسیار موثر باشد.

این پوسته شفاف، افزون بر اینکه خوردنی هم می باشد، می تواند تنها در عرض 6 هفته دوباره جذب محیط زیست شود که در مقایسه با بطری های پلاستیکی که بازیافت طبیعی آنها بیش از 400 سال زمان می برد، زمان بسیار ناچیزی خواهد بود.

View this post on Instagram

▪ 🔶انقلاب توپ آب های خوراکی که می توانند جانشین بطری های آب شوند. ▪ 🔹یک استارتاپ در لندن محصولی با نام Ooho – Edible Drinking Water را تولید کرده است▪ 🔹هزینه تولید این توپ های نوشیدنی، بسیار ارزان تر از تولید بطری های آب معمولی می باشد.▪ 🔹این محصول از شیره یک جلبک دریایی ساخته شده که بدون مزه می باشد، هرچند که می توان مزه دلخواه را نیز بدان افزود.▪ 🔹این پوسته شفاف طبیعی که آب را در خود نگه دارد، می تواند بطور کامل خورده شده و گوارده شود▪ 🔹این فناوری نوین، پایانی بر بسته بندی های پلاستیکی و مشکل بازیافت آنها خواهد بود▪ . . . #محیط_زیست #فناوری #روشتک #نوشیدنی #آب_شرب #تکنولوژی_روز #تکنولوژی_آینده #فناوری_روز #تکنولوژی #technology #newtech #waterball #drink #futuretech

A post shared by Raveshtech (@raveshtech) on

تیم اوهو این فناوری را به عنوان جایگزینی برای بطری های آب کوچک ، همچنین ظرفی برای آب میوه های تازه ، سس ها و چاشنی های مورد استفاده در رستوران های فست فود در نظر گرفته است.همچنین از آن در دوی ماراتن سال 2019 برای آبرسانی به دوندگان این مسابقه مورد استفاده قرار گرفت

استفاده از ooho یا توپ آب خوراکی در دوی ماراتن 2019 لندن
استفاده از ooho یا توپ آب خوراکی در دوی ماراتن 2019 لندن

استفاده از Ooho ، به خریداران این امکان را می دهد تا برای مقابله با افزایش روز افزون پلاستیک های موجود در دریا که محیط زیست را به شدت تهدید می کند، روند مناسبی را در پیش بگیرند زیرا تغییر روش بسته بندی نوشیدنی های ما برای حفاظت از محیط زیست بسیار مهم و حیاتی می باشد.

ساخت توپ آب های خوراکی برای کاهش مصرف بطری های پلاستیکی
ساخت توپ آب های خوراکی برای کاهش مصرف بطری های پلاستیکی

تیم  Skipping Rocks Lab یک ماشین صنعتی را برای تولید اوهو ها  ساخته است که می تواند در مدت پنج تا ده دقیقه 100 اوهو تولید کند. آزمایشگاه Skipping Rocks از سوی آزمایشگاه امپریال پشتیبانی می شود که پیشتر در انکوباتور ایمپریال وایت سیتی مستقر بوده اند،  آنها اکنون یا یک تیم 14 نفره در آزمایشگاه های Bethnal Green مستقر هستند.

Ohoo by Skipping Rocks Lab
Ooho by Skipping Rocks Lab

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا