دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه

دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه

دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه

جزیره صخره ای مون سن میشل Mont Saint-Michel که در شمال غربی کشور فرانسه و در فاصله چند صد متری سواحل مانش جای دارد  که حتی در هنگام پایین بودن آبخاست و آبکاست (جزر و مد) دریا نیز می توان با پای پیاده بدانجا رفت. در طول جنگ های صد ساله (Hundred Years’ War) فرانسه و انگلیس، انگلیسی ها نتوانستند این جزیره را بگیرند زیرا پادگان کوچکی که در این جزیره بود، جلوی تازش انگلیسی ها را در سال 1433 گرفت. در زمان لویی یازدهم، این جزیره تبدیل به زندان شد و بطور مرتب مورد استفاده قرار می گرفت.

دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه
دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه

ساطنده این ویدئو می گوید: “جزیره سنت میشل با جمعیت 33 نفری که پیرامونش را آب فرا گرفته و بیش از 1000 سال دیرینگی دارد، بی گمان یکی از بی همتاترین جاذبه های گردشگری کشور فرانسه می باشد. از این روی من می باید جایی را که پیشتر از این کسیس نکاویده بود با شیوه سینماتیک FPV می کاویدم تا کمی حال و هوای Inception را بدهد.

 

جنگ های صد ساله فرانسه و انگلیس

جنگ صد ساله یا جنگ‌های صد ساله، درازترین جنگ‌های تاریخ پس از جنگ‌های صلیبی، جنگ‌های معروف  به جنگ‌های صدساله میان فرانسه و انگلیس بود. خواست انگلیس از این جنگ‌ها چیرگی بر فرانسه غربی بود و برای همین عملیات جنگی از فلاندر در شمال شرق فرانسه آغاز شد. آغاز این جنگ‌ها سال ۱۳۳۷ میلادی و پایان آن ۱۴۵۳ بود و چون بیش از ۱۱۶ سال به درازا کشید به نبردهای صد ساله معروف شد.

Le mont se reflete dans l’eau

این نبردها پس از مرگ شارل چهارم و پایان شاخهٔ اصلی دودمان کاپتی آغاز گردید و چون هیچ مردی در شاخهٔ اصلی خاندان کاپتی نبود، ادوارد سوم، پادشاه انگلستان (که خواهرزادهٔ شارل چهارم بود) خواهان تاج و تخت فرانسه شد. از دیگر سو، بزرگان فرانسه از فیلیپ ششم (که از شاخهٔ فرعی خاندان کاپتی و پسر شارل والوا و نوهٔ فیلیپ سوم بود) پشتیبانی کردند تا فیلیپ ششم به عنوان نخستین شاه دودمان والوا بر تخت فرانسه بنشیند. نبردهای میان خاندان والوا و خاندان پلانتاژنه (خاندان پادشاهی انگلستان در آن زمان)، به همراه دو دورهٔ آشتی کوتاه مدت (در فاصلهٔ سال‌های ۱۳۶۰–۱۳۶۹ و ۱۳۸۹–۱۴۱۵)، چندین نسل به طول انجامید و در پایان در سال ۱۴۵۳ با پیروزی خاندان والوا و بیرون راندن انگلیسی‌ها از خاک فرانسه به پایان رسید.

دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه
دِرون روی در جزیره سن مون میشل فرانسه

منبع
techeblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا