فضاپیمای سنجاقک ناسا, NASA’s Dragonfly, روشتک,اخبار فناوری, اخبار فضا, روشتک,raveshtech, تیتان زحل, قمر تیتان, کاوش تایتان, فضاپیمای سنجاقک, سپاشناو سنجاقک
لینک پیشنهادی

فضاپیمای سنجاقک ناسا به تیتان فرستاده می شود

فضاپیمای سنجاقک ناسا به تیتان فرستاده می شود

NASA’s Dragonfly یا سنجاقک ناسا یک فضاپیما یا سِپاشناو برنامه ریزی شده است که ماموریت آن فرستادن یک ربات Drone فرودگر، روی بزرگترین ماه سیاره کیوان یعنی تیتان است. این drone در جاهایی که فرود و یا پرواز عمودی دارد  به بررسی شیمی پریبیوتیک و زیست بیرون از زمین می پردازد. تیتان ب داشتن مواد شیمیایی فراوان ، پیچیده و غنی از کربن در سطح یخی و اقیانوس درون خود، یک نمونه بی همتا می باشد.

 

 

مناطقی که در تیتان مورد توجه ویژه قرار گرفته است ، مناطقی هستند که آب فرازمینی بصورت مایع در برخورد یا جریانهای احتمالی  آتشفشان Cryo ممکن است با ترکیبات آلی فراوانی در تعامل باشد. هواپیماهای بدون سرنشین ناسا امکان کاوش در مکانهای متنوع را برای توصیف محیط زیست تایتان، فراهم می کند ، و افزون بر آن به بررسی شیمی پری بیوتیک  و بررسی نشانه های حیات مبتنی بر آبف می پردازد.

دوگ آدامز، مهندس ماموریت سپاشناو تیتان می گوید: “تقریباً همه کسانی که سنجاقک ناسا یا NASA’s Dragonfly را می بیند، برخورد همانندی نسبت به آن دارند و می گویند که شوخی می کنید، استفاده از این پهباد دیوونگیه اما در پایان متوجه می شوند که این ماموریت با استفاده از سنجاقک کاملا ممکن می باشد.”

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید