پیدا شدن سر 40 هزار ساله گرگ در سیبری

پیدا شدن سر 40 هزار ساله گرگ در سیبری

پیدا شدن سر 40 هزار ساله گرگ در سیبری

هنگام پرسه زدن در سیبری، هرگز نمی دانید که ممکن است با چه چیزی روبرو می شوید.  یک از ساکنان بومی سیبری به نام پاول آفیموف در حال پیاده روی در کنار رودخانه Tirekhtyakh جمهوری ساخای روسیه بود که با چیز شگفتی روبرو شد که در واقع سر جدا شده یک گرگ بود. اما هنگامی که کارشناسان، سر گرگ را از نزدیک بررسی کردند، متوجه شدند که این سر، متعلق به هیچ یک از گرگ های امروزی نیست، بلکه سر یک گرگ باستانی می باشد که 40 هزار سال پیش در دوره یخبندان زندگی می کرده.پیدا شدن سر 40 هزارساله گرگ, پیدا شدن سر 40 هزارساله گرگ در سیبری, گرگ 40 هزار ساله, گرگ 40 هزار ساله سیبری, دانش, اخبار دانشیک, اخبار علمی, روشتک,raveshtech

این نخستین کشف بی همتا از یک گرگ بالغ در دوره Pleistocene یا دوره چهارم زمین شناسی می باشد که به خوبی محفوظ مانده. دندان ها، پوست، بافت نرم و مغز سر این گرگ که 40 سانتی متر طول دارد، به طرز شگفت انگیزی محفوظ مانده است. البته این نخستین کشف بقایای گرگ های باستانی در سیبری نیست، پیشتر نیز، بقایای جمجمه چندین توله گرگ نیز در سیبری پیدا شده بود. اما به نظر می رسد که این سر پیدا شده، متعلق به یک گرگ 2 تا 4 ساله می باشد.

این یافته باور نکردنی در یک نمایشگاه مشترک میان دانشمندان یاکوتی و ژاپنی در شهر توکیو به نمایش درآمد. آنالیزهای دی ان ای این گرگ را تیمی بین المللی از دانشمندان موزه تاریخ طبیعی سوئد، انجام خواهند داد. با آزمایش  DNA این گرگ باستانی، پژوهشگران، امیدوارند تا نکات بیشتری را درباره سیر تکامل گرگ های باستانی به گرگ های نوین و امروزی، کشف کنند.افزون بر این، برای برخی از آنالیزهای ژنتیکی، با استفاده از پرتو X ویژگی های این گرگ باستانی، بازسازی خواهد شد.

پیدا شدن سر 40 هزارساله گرگ, پیدا شدن سر 40 هزارساله گرگ در سیبری, گرگ 40 هزار ساله, گرگ 40 هزار ساله سیبری, دانش, اخبار دانشیک, اخبار علمی, روشتک,raveshtech
CT of the head

بخش سیبری، در بردارنده، پهنه شمالی روسیه، کانادا، آلاسکا و گرینلند می باشد که همیشه میزبان یافته های باستانشناسی باور نکردنی بوده.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا