اپلیکیشن های اندرویداندروید

روش ساخت پنجره های شناور در Galaxy Note 9

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش ساخت پنجره های شناور در Galaxy Note 9

روش ساخت پنجره های شناور در Galaxy Note 9

با اینکه اندروید به برنامه ها پروانه داده  تا از حالت عکس در عکس یا picture in picture mode و بعبارت ساده تر PiP استفاده کنند اما تنها شمار کمی از برنامه ها از این ویژگی  پشتیبانی می کنند. بیشتر این برنامه ها نیز برنامه های پخش ویدئو می باشند. اما ویژگی PiP، ارزشی فراتر از دین فیلم و ویدئو دارد و در این میان Galaxy Note 9 این امکان را می دهد تا از این ویژگی در همه برنامه ها استفاده نمائید.

ویژگی floating windows یا پنجره های شناور

دستگاه های سامسونگی همانند Galaxy Note 9، از ویژگی floating windows یا پنجره های شناور استفاده می نمایند. این ویژگی به شما امکان ساخت پنجره های کوچکتری را برای برنامه های دلخواه شما که امکان قرارگیری روی دیگر برنامه ها را دارند، می دهد و شما می توانید حتی زمانی که برنامه ای در حالت full screen باشد باز هم با این برنامه ها که در پنجره های کوچکتر جای دارند، اندرکنش و تعامل داشته باشید.  اکنون سامسونگ این ویژگی را بهبود بخشیده و به شما امکان داده تا پنجره های شناوری، ترانما یا transparent، با درجه های گوناگون بسازید. با ترانمایی یا شفاف سازی  پنجره ای که با آن اندرکنش یا تعامل دارید می توانید پنجره ای را که در پس زمینه نشسته نیز ببینید.

دانلود برنامه Good Lock 2018

 1. در کشوی برنامه ها، Galaxy Apps را باز کنید.
 2. برنامه Good Lock 2018 را جستجو کنید.
 3. سپس دکمه نصب یا Install را بتپید.
  دانلود برنامه Good Lock 2018, در کشوی برنامه ها، Galaxy Apps را باز کنید, برنامه Good Lock 2018 را جستجو کنید, سپس دکمه نصب یا Install را بتپید,روشتک,raveshtech
  روش ساخت پنجره های شناور در Galaxy Note 9

نصب MultiStar

برنامه Good Lock 2018، دارای 6 اکستنشن متفاوت می باشد که بسته به خواسته های شما از Note 9، تغییراتی را برای افزایش کارایی در تنظیمات آن انجام می دهد. افزونه نیازین ما در اینجا، MultiStar می باشد که می توانید آن را در نزدیک بخش پائین برنامه پیدا کنید.

 1. MultiStar را انتخاب کنید.
 2. دکمه Install را بتپید تا اکستنشن روی Galaxy Note 9، نصب گردد.

فعال کردن Ghost Mode

 1. پس از نصب به برنامه Good Lock 2018 باز گردید.
 2. دوباره MultiStar را انتخاب کنید.
 3. در بخش MultiStar، گزینه Ghost Mode را یافته و با تپیدن سوئیچ زیر آن، این گزینه را فعال و روشن کنید.
  فعال کردن Ghost Mode پس از نصب به برنامه Good Lock 2018 باز گردید, دوباره MultiStar را انتخاب کنید, در بخش MultiStar، گزینه Ghost Mode را یافته و با تپیدن سوئیچ زیر آن، این گزینه را فعال و روشن کنید.,روشتک,raveshtech
  روش ساخت پنجره های شناور در Galaxy Note 9

ساخت پنجره شناور یا Floating Window در Galaxy Note 9

 1. اکنون برنامه ای را که می خواهید در پنجره شناور بگذارید، باز کنید.
 2. برای ورود به Overview mode، دکمه واپسین برنامه ها یا recent apps را بتپید.
 3. نام برنامه خود را در title bar یا نوار عنوان تپیده و نگه دارید.
 4. سپس آن را به چارگوش آبی تعیین شده در میان صفحه بکشید یا drag کنید.

 با انجام این کار برنامه شما تبدیل به پنجره ای شناور می شود. اگر می خواهید پنجره دوم را بسازید، دوباره وارد حالت Overview شده و برنامه دیگری را به سمت مرکز آبی بکشید. این کار افزون بر ساخت پنجره ای تازه، پنجره پیشین را نیز در نمایشگر گوش نگاه خواهد داشت.

ساخت پنجره شناور یا Floating Window در Galaxy Note 9, اکنون برنامه ای را که می خواهید در پنجره شناور بگذارید، باز کنید, برای ورود به Overview mode، دکمه واپسین برنامه ها یا recent apps را بتپید. نام برنامه خود را در title bar یا نوار عنوان تپیده و نگه دارید, سپس آن را به چارگوش آبی تعیین شده در میان صفحه بکشید یا drag کنید,روشتک,raveshtech ساخت پنجره شناور یا Floating Window در Galaxy Note 9, اکنون برنامه ای را که می خواهید در پنجره شناور بگذارید، باز کنید, برای ورود به Overview mode، دکمه واپسین برنامه ها یا recent apps را بتپید. نام برنامه خود را در title bar یا نوار عنوان تپیده و نگه دارید, سپس آن را به چارگوش آبی تعیین شده در میان صفحه بکشید یا drag کنید,روشتک,raveshtech ساخت پنجره شناور یا Floating Window در Galaxy Note 9, اکنون برنامه ای را که می خواهید در پنجره شناور بگذارید، باز کنید, برای ورود به Overview mode، دکمه واپسین برنامه ها یا recent apps را بتپید. نام برنامه خود را در title bar یا نوار عنوان تپیده و نگه دارید, سپس آن را به چارگوش آبی تعیین شده در میان صفحه بکشید یا drag کنید,روشتک,raveshtech

تغییر اندازه و بستن پنجره شناور در Galaxy Note 9

برای تغییر اندازه پنجره شناور، می توانید با تپش بلند یا فشردن بلند مدت لبه پائینی یا راست پنجره، آن را در جهت محالف حرکت دهید. برای بستن پنجره می توانید دکمه X را در بالا گوشه راست پنجره بتپید. شما می توانید با استفاده از ایکونی که دو پیکان یا فلش، همدیگر را نشانه رفته اند، انداز پنجره را به اندازه یک آیکون شناور کاهش دهید، این ویژگی زمانی ارزشمند است که دیگر نیازی به استفاده از پنجره نداشته باشید اما برای استفاده دوباره می توانید ان را بتپید تا باز شود.

Full screen کردن پنجره شناور در Galaxy Note 9

با استفاده از ایکون چارگوشی که دو پیکان به سمت مخالف یکدیگر اشاره می کنند می توانید اندازه پنجره خود را تمام صفحه کنید.

ترانمایی یا transparent کردن پنجره شناور در Galaxy Note 9

شاید شما هم دریافته اید که درباره چپ ترین آیکون بالای پنجر شناور سخنی به میان نیاوردیم. این آیکون با فعال شدن Ghost Mode در بالای پنجره ساخته می شود. با تپیدن این آیکون می توانید ترانمایی یا شفافیت پنجره شناور را از 0% تا 100% تغییر دهید.ترانمایی یا transparent کردن پنجره شناور در Galaxy Note 9,روشتک,raveshtech

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا