گوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کند

گوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کند

گوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کند

از راهنمای دقیق صوتی در نقشه گوگل گرفته تا ویژگی Live Caption که به زودی در Android 10 منتشر می شود، نشان دهنده ایجاد ویژگی های قابل دسترسی از طرف گوگل در آینده نزدیک است.

از جدیدترین ویژگی که در مرورگر کروم ایجاد شده است می توان به تولید خودکار توضیحات درباره تصاویری که برچسب (Alt) نخورده اند اشاره کرد.

این ویژگی برای افرادی که نابینا هستند و از خبر خوان های آنلاین گفتاری و یا خبر خوان هایی که خروجی بریل تولید می کنند، بسیار مفید است.
با وجود اینکه جزو قوانین سئو تصاویر، اضافه کردن توضیحات برای تصاویر درج شده در وب سایت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، هنوز تصاویری وجود دارد که فاقد برچسب توضیحات یا متن alt می باشند.
که در نتیجه برای خوانندگانی که از سرویس های خبر خوان مانند ChromeVox استفاده می کنند، بجای توضیح درباره تصویر تنها عنوان “تصویر بدون برچسب” گفته می شود.
گوگل Chrome برای حل این مشکل راه حل ایجاد خودکار توضیحات برای تصاویر را ایجاد کرده است.
این راه حل بدین صورت عمل می کند که تصاویری که فاقد برچسب می باشند را به سرورهای گوگل ارسال کرده و سپس با استفاده از چندین مدل از سیستم های هوش مصنوعی آنها را بررسی می کند.
گوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کندگوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کندگوگل کروم می تواند توضیحی برای تصاویر بدون برچسب در وب ایجاد کنداین بررسی ها به وسیله سیستم هوش مصنوعی گوگل، مانند machine learning تحلیل می شود و سپس اشیاء و جزئیات داخلی تصاویر شناسایی شده و متناسب با آن توضیحی تولید می گردد.
 
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا