اندروید

روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید

روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید

روش آپدیت گوشی اندروید

سیستم عامل اندروید برای گوشی ها هوشمند و تبلت ها، همانند سیستم عامل iOS برای ایفون ها و آیپدها، به روزرسانی و آپدیت دوره ای  دارد. این به روزرسانی ها از آنجایی که رده سیستممی ژرف تری را نسبت بره نرم افزار ها و برنامه های معمولی اداره می کنند و برای کنترل سخت افزار طراحی شده اند، firmware یا فریمور نامیده می شوند. آپدیت Firmware نیاز ب مجوز، زمان و ریستارت دستگاه مورد نظر خواهد داشت.

توجه: دستورهای این نوشتار می تواند بصورت معمول اعمال شود و در این زمینه تفاوتی میان برندهای گوشی های اندرویدی همانند سامسونگ، گوگل، شیائومی، آنری، سونی، الجی و غره نخواهد بود.

آپدیت ها چگونه کار می کنند؟

گوگل به صورت معمول و از راه اصتالات وایفای و دیتا، آپگریدهایی را برای فریمور گوشی های اندروید، اطلاعات به روزرسانی شده را ارسال می کند. هنگامی که گوشی روشن باشد، اعلان های آپدیت در نمایشگر گوشی نماین می شوند. این آپدیت ها از سوی گوگل برای سازندگاه دستگاه های اندروید و اپراتورها ارسال می شوند، برای همین این آپدیت ها بصورت یکباره در دسترس کاربران قرار نمی گیرند، زیرا آپدیت های فریمور، برخلاف آپدیت اپلیکیشن ها، می باید بصورت اختصاصی با سخت افزار گوشی مورد نظر، سازگار باشد.

روش چک کردن آپدیت های اندروید؟

این روش در بیشتر ورژن های اندروید، کار می کند، هرچند برخی از ورژن ها، شاید تفاوت های اندکی با دیگر ورژن ها داشته باشد. دنبال کردن گام های زیر همچنین به شما خواهد گفت که گوشی شما از چه ورژن فریمور اندرویدی استفاده می کند.

 1. در گوشی یا تبلت اندروید بخود به بخش Settings یا تنظیمات بروید.

توجه: در گوشی های سامسونگ، ممکن است سک اعلان آپدیت نرم افزار به شما نشان داده شود، اگرنه، به مسیر Settings > Software Update بروید تا آپدیت های اماده دانلود را ببینید.

 1. سپس گزینه System را بتپید. در برخی از گوشی ها، می باید، About Phone را بتپید و گام 3 را رها کرده و به سراغ گام 4 بروید. در برخی از گوشی های سامسونگ، می باید System Updates را بتپید و پس از آن یکراست به سراغ گام 5 بروید.
 2. گزینه About phone یا درباره تلفن را بتپید.
  روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید
  روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید

توجه: در برخی از گوشی های اندروید، می باید گزینه Advanced یا پیشرفته را بتپید و پس از آن System Updates را انتخاب کنید.

 1. اکنون System Updates را بتپید. گوشی شما می تواند نام متفاوتی را برای فریمور خود نمایش دهد. برای نمونه در اینجا با فریمور LineageOS روبرو هستیم.
  روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید
  روش آپدیت گوشی اندروید و بررسی فریمور اندروید
 2. در اینجا سیستم به شما خواهد گفت که آیا، ورژنی برای آپدیت وجود دارد یا خیر و آخرین باری که سرور آپدیت چک شده است چه زمان بوده. Check for update را می توانید برای بررسی دوباره بتپید.
 3. اگر ورژن تازه ای برای آپدیت، فراهم است، می توانید دکمه Start را برای نصب آپدیت بتپید.

نکته: در هنگام آپدیت، سفارش می شود که گوشی خود را به شارژر وصل کرده باشید، زیرا احتمال خالی شدن باتری و از دست رفتن آپدیت یا خراب شدن فریمور به دلیل خاموشی گوشی، پایین می آید.

 1. آپدیت گوشی بسته به سرعت اینترنت شما زمان می برد و پس از به روزرسانی، ریستارت می گردد.

ملاحظات

از آنجایی که اندروید، سیستم عاملی، پخش و پراکنده است – تولید کنندگان دستگاه های مختلف و اپراتورهای تلفن همراه، آن را به طور جداگانه پیکربندی می کنند – به روز رسانی ها در زمان های مختلف به خریداران عرضه می شود.  نخستین گیرندگان ورژن های تازه فریمور اندروید، کاربران Google Pixel هستند زیرا به روزرسانی ها را یکراست از گوگل دریافت می کنند و کمپانی میانجی میان آنها وجود ندارد.

کاربرانی که تلفنهای خود را روت کرده اند (یعنی دستگاه را در سطح سیستم عامل اصلی تغییر داده اند) امکان آپدیت over-the-air یا رو-هوا را ندارند و برای استفاده از آپدیت های تازه می باید گوشی خود را دوباره فلش کنند. آپدیت فریمور دستگاه های اندروید، پیوندی با برنامه های فروشگاه Google Play ندارد. به روزرسانی برنامه ها هم نیازی به بررسی از طرف سازندگان دستگاه یا اپراتورهای تلفن همراه ندارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن