استفاده چند کاربر از یک آیپد

استفاده چند کاربر از یک آیپد

استفاده چند کاربر از یک آیپد

آیپد های اپل تنها در حالت ویژه آموزش در نظر گرفته شده برای مدارس از چند حساب کاربری پشتیبانی می کنند. آیپدها دستگاهی تک کاربره هستند که از این جهت بیشتر همانند آیفون هستند تا آیپد. با این حال ، شما می توانید یک iPad را با نکاتی که در این نوشتار می آید با دیگران اشتراکی استفاده کنید.

تنها مدارس می توانند از چندین حساب کاربری در iPad استفاده کنند. اگر آیپد های یک مدرسه را مدیریت می کنید ، به ویژگی “Shared iPad for Education” اپل نگاهی بیاندازید. در این ویژگی چندین دانش آموز کلاس می توانند یک iPad را میان خود به اشتراک بگذارند و حساب های کاربری خود را در Lock Screen آیپد، انتخاب کنند. متأسفانه ، این ویژگی تنها برای مدارس است و برای تنظیم این برنامه به سرویس Apple School Manager نیاز دارید.استفاده چند کاربر از یک آیپد, استفاده چند کاربره از آیپد, ویژگی کنترل والدین آیپد, استفاده اشتراکی از آیپد, روشتک, raveshtech, ترفند های آیپد, استفاده اشتراکی از iPad

اپل این ویژگی را با iOS 9.3 در سال 2016 رونمایی کرد. حتی با وجود iPadOS تازه که در راه هستند، به نظر نمی رسد که اپل امکان استفاده چند کاربره را به کسی دیگر نخواهد داد، نه کاربران خانگی و نه حتی سازمان های بزرگ.

اپل می خواهد که هر کسی آیپد خود را داشته باشد!

اپل آشکارا می خواهد که همه افراد خانواده شما آیپد مخصوص خود را داشته باشند ، درست همانند سیاستی که درباره آیفون دارد و می خواهد هر کسی آیفون خود را داشته باشد.  اما نکته ای در اینجا متفاوت است و آن اینکه برخلاف آیفون که آن را همیشه در دست یا جیب خود دارید، آیپد را ممکن است در خانه رها کرده و بیرون بروید، این باعث می شود تا آیپد نیز همانند رابانه ها، وضعیت استفاده چند کاربرده داشته باشند.

نکاتی درباره اشتراک آیپد با افراد دیگر

این یک فرصت خوب است که شما می توانید یک iPad را با همسر یا شوهر خود به اشتراک بگذارید. پس اگر درباره کسی که آیپد خود را با او به اشتراک می گذارید یک از روش های مناسب این است که در آیپد خود از برنامه های متفاوتی نسبت به یکدیگر استفاده کنید. برای نمونه هر کدام از سرویس ایمیل جداگانه استفاده نمائید. یعنی یکی ایمیل خود را در برنامه Mail استفاده کند و دیگری از سرویس هایی همانند Gmail یا Yahoo استفاده نماید. اگر می خواهید روی مرورگر خود از اکانت شخصی خود استفاده کنید، یکی می تواند از Safari استفاده کند و دیگری می تواند از Google Chrome یا Firefox استفاده نماید.

برای سازماندهی برنامه ها می توانید پوشه های جداگانه ساخته و اپ های اختصاصی خود را در پوشه خود بگذارید و یا اینکه از Home Screen چند بخشی استفاده کنید. برای ورود به سیستم ، می توانید اثر انگشت چند نفر را به TouchID اضافه کنید یا یا صورتهای چند نفر را به Face ID اضافه کنید. با کمی سازماندهی ، iPad می تواند یک سیستم مشترک مناسب برای ایمیل ، مرور وب ، دیدن Netflix ، بازی و هر چیز دیگری باشد که ممکن است برای آن نیاز به تبلت داشته باشید.

چگونه iPad را با کودک به اشتراک بگذاریم

اگر شما یک iPad را با کودک خردسال خود به اشتراک می گذارید ، روشی را که در بالا آوردیم چندان به دردبخور نخواهد بود. چون بی گمان میلی ندارید که کودک شما به ایمیل و یا برنامه های شخصی شما که شاید مناسب سن و سال او نباشد دسترسی داشته باشد. خوشبختانه ، اگرچه اپل ویژگی چند کاربری آیپد را در اختیار کسی نمی گذارد اما به جای آن ویژگی parental-control یا کنترل پدرمادر را در اختیار کاربران گذارده.

شما دو گزینه پیش روی دارید اگر تنها می خواهید کوودکتان تنها به یک برنامه یا بازی دسترسی داشته باشد، می توانید حالت Guided Access را تنظیم کنید. در حالت Guided Access ، کاربر، تنها به یک برنامه محدود می شود و برای دسترسی به دیگر بخش ها و برنامه ها نیاز به وارد کردن پسورد خواهد داشت. Guided Access حتی می توانید محدودیت زمانی را نیز روی برنامه یا بازی اعمال کنید تا کودک شما بیشتر از زمان مشخص شده شما، به آن دسترسی نداشته باشد.استفاده چند کاربر از یک آیپد, استفاده چند کاربره از آیپد, ویژگی کنترل والدین آیپد, استفاده اشتراکی از آیپد, روشتک, raveshtech, ترفند های آیپد, استفاده اشتراکی از iPad

ویژگی Screen Time یا اِسپَر زمان، امکانات کنترلی نیرومندی را در اختیار پدرمادر می گذارد. شما می توانید دقیقاً تعیین کنید که فرزندتان می تواند از کدام برنامه ها استفاده کند و به کدام وب سایت ها می تواند دسترسی داشته باشد —  یعنی کودکتان برای بیرون آمدن از این ویژگی، نیاز به پسورد خواهد داشت. بنابراین ، اگر می خواهید کودک را از یک برنامه خاص دور نگه دارید ، می توانید او را در باز کردن برنامه محدود کنید.

این ویژگی ها حتی اگر آیپد توسط کودکتان مورد استفاده قرار گیرد بسیار کارامد خواهد بود. شما به کمک آنها می توانید تعیین کنید که فرزندتان به چه محتوایی دسترسی داشته باشد و حتی از پرداخت و پول و حیف و میل آن از سوی فرزندتان برای خرید بازی و برنامه های ناکارامد جلوگیری کنید.

 

تبلت هایی با سیستم عامل های دیگر را بیازمایید

سرانجام باید گفت که این نکات و ویژگی های کنترل والدین به اندازه داشتن حساب کاربری کاملاً مجزا مفید نیستند. اما علی رغم سالها درخواست کاربران iPad و رسانه ها ، اپل این ویژگی را اضافه نکرده است ، و هیچ علامتی درمورد اینکه به زودی iPad های چند کاربره را اپل روانه بازار کند در دست نیست

 

برای داشتن چندین اکانت مجزا شاید بهتر باشد از سیستم عامل های دیگری همانند ، Android ، Windows 10 و Chrome OS استفاده کنید. باید گفت که رفتار اپل درباره محدود کردن استفاده چندکاربره از آیپد بسیار شگفت انگیز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا