1. روشتک وبسایت آموزش و اخبار فناوری های نوین جهان و سرگرمی
  2. فروشگاه
  3. سامسونگ

سامسونگProducts by سامسونگ

سامسونگ الکترونیکس

سامسونگ الکترونیکس (در زبان کره‌ای: 삼성전자) (در زبان انگلیسی: Samsung Electronics) یک کمپانی چند ملیتی در کشور کره جنوبی می باشد و افزون بر این  یکی از کمپانی های غول در زمینه لوازم الکترونیک و فناوری اطلاعات می باشد.  BusinessWeek در آگوست سال 2005، سامسونگ را بهترین مارک تولیدکننده لوازم برقی معرفی کرد. دفتر اصلی این کمپانی در پایتخت کره جنوبی یعنی سئول جای دارد که یکی از بخش‌های اصلی گروه سامسونگ است. سامسونگ الکترونیکس در بیش از ۱۰۰ کشور فعالیت دارد. معنای واژه سامسونگ در زبان کره‌ای “Three stars” یا «سه ستاره» می شود.

تاریچه سامسونگ

کمپانی سامسونگ در سال ۱۹۳۸ میلادی در دائگو (کره جنوبی) از سوی لی بیونگ-چول بنیاد شد. کار این کمپانی صدور مواد غذایی آغاز شد و به صدور ماهی خشک و آرد به کشور چین می‌پرداخت. در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی کمپانی سامسونگ وارد کارهای متفاوتی شد که از آن جمله می توان به کار در زمینه بیمه عمر و نساجی نیز اشاره داشت.

اما بخش سامسونگ الکترونیکس (Samsung Electronics) در سال ۱۹۶۹ میلادی بنیاد شد. بخشی که، تولید تلویزیون عمده فعالیت آن را در بر می گرفت. فروش نخستین تلویزیون سیاه و سفید سامسونگ الکترونیکس در سال ۱۹۷۰ میلادی آغاز گردید. سامسونگ در دهه ۱۹۷۰میلادی دامنه فعالیت هایش  را دوباره گستراندو به فعالیت در زمینه پتروشیمی نیز روی آورد و پس از آن به تولید ماشین ظرفشویی، یخچال و مایکرو ویو پرداخت.

در دهه ۱۹۸۰ سامسونگ روی صنایع الکترونیک فوکوس بیشتری کرد و به تولید تلویزیون‌های رنگی، رایانه های شخصی، ضبط صوت و دوربین فیلمبرداری پرداخت. در این دهه، سامسونگ صادرات محصولات خود به آمریکای شمالی را نیز آغازید.

Search

برندهاView All

Show More Brands

BrandsView All

Show More Brands

جستجوی گوشی

برند گوشی هاView All

Show More Brands
دکمه بازگشت به بالا