robotاخبار فناوریگجت

رونمایی رسمی از سگْ ربات Spot کمپانی Boston Dynamics

رونمایی رسمی از سگْ ربات Spot کمپانی Boston Dynamics

رونمایی رسمی از سگْ ربات Spot کمپانی Boston Dynamics

پس از گذشت چندین سال و ارائه ده ها نمونه اولیه  از سگ ربات کمپانی Boston Dynamics، این کمپانی رسماً از راه اندازی Spot که یک ربات موبایل چابک، سگ نما می باشد خبر داد که می تواند برای طیف گسترده ای از اپلیکیشن ها، سفارشی شود. مدل پایه سگ ربات اسپات دارای توانایی حرکت روی زمین سخت، پرهیز از برخورد با مانع در حالات 360 درجه ، سطوح مختلف ناوبری ، کنترل از راه دور و اُواداتی (autonomy – خودگردانی) می باشد. افزون بر این شما می توانید سنسورهای تخصصی و نرم افزارها دیگری را به آن بیافزائید. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

این کمپانی هم اکنون خریداران نخستینی دارد که از سگ ربات اسپات برای مانیتار (monitor – نظارت) جایگاه های ساخت، بازرسی از راه دور تاسیسات گاز / نفت / نیرو و دیگر موقعیت های حساس بطور آزمایشی استفاده می کنند. این محصول هم اکنون در دست تولید انبوه است و در حال ارسال برای نخستین پذیرندگان خود می باشد.

 

البته اگر می خواهید یکی از سگ اسپات ها را بطور کامل در اختیار داشته باشید، می باید کمی شکیبا باشید، زیراکمپانی Boston Dynamics هم اکنون این ربات ها را به پذیرندگانش، اجاره می دهد. این هم آشکار است که هم اکنون هر کسی نمی تواند چنین سگ رباتی را اجاره کند، زیرا پذیرندگان این محصول به شدت گزینشی می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا