رکورد شکنی Boeing X-37B در مدار زمین

رکورد شکنی Boeing X-37B در مدار زمین

رکورد شکنی Boeing X-37B در مدار زمین

سِپاش پیمای (spaceplane – فضا پیما) Boeing X-37B نیروی هوایی ایالات متحده با گذراندن 718 روز در مدار زمین در تاریخ 27 آگوست رکورد طولانی ترین پرواز فضایی خود را شکست. همه ماموریت های X-37B تاکنون محرمانه بوده است، اما برخی بر این باورند که از این آزمایش برای سنجش سنسورهای شناسایی و جاسوسی و به ویژه بررسی چگونگی ایستادگی در برابر تشعشعات و همچنین سایر خطرات مدار استفاده می شود، در حالی که برخی دیگر می گویند که از آن برای آزمایش نسخه ای از پیشرانه مایکروویو الکترومغناطیسی EmDrive شده.

 

گزارش شده است که نیروی هوایی آمریکا برای آزمایش های خود دستکم از دو X-37Bs استفاده می کند که هر دوی این واشِم هایِ (vehicles – وسایل نقلیه ) هُرال-تانِست ( solar-powered – با انرژی خورشید توان یافته)  طولی نزدیک به 9 متر دارند و بلتدی آنها 2.9 متر است. اندازه هر یک از بال ها نیز 4.5 متر می باشد. گنجایش این X-37Bs  به اندازه یک تخت وانت است. X-37Bs به صورت عمودی پرتاب می شود و روی باند فرودگاه، فرود می آید و هر 5 مأموریت آن نیز از Florida’s Space Coast بوده.

مقامات نیروی هوایی ایالات متحده گفتنده اند که فناوری هایی که در این برنامه آزمایش می شوند در بر دارنده هدایت پیشرفته ، ناوبری  و کنترل ، سیستم های محافظت حرارتی ، اویونیک ، سازه ها و مهر و موم های با دمای بالا ، عایق قابل استفاده مجدد کنفورما ، سیستم های پرواز الکترومکانیکی سبک ، سیستم های پیشرانه پیشرفته ، مواد پیشرفته و پرواز مداری مستقل می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا